نتایج نظرسنجی‌های جدید انتخاباتی در آمریکا

کد خبر: 1276297

نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان، در ایالت‌های جورجیا و کارولینای شمالی، نسبت به جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات‌‌‌ها، پیشتاز است.

نتایج نظرسنجی‌های جدید انتخاباتی در آمریکا

نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان، در ایالت‌های جورجیا و کارولینای شمالی، نسبت به جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات‌‌‌ها، پیشتاز است.

نتایج نظرسنجی های جدید که توسط کالج امرسون و مرکز تحقیقات هیل انجام شد، نشان می دهد در رقابت احتمالی بین دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان و جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات ها، در ایالت های جورجیا و کارولینای شمالی، ترامپ نسبت به بایدن پیشتاز است.

بر این اساس، ترامپ با 48 درصد در مقابل بایدن با 42 درصد در ایالت جورجیا پیشتاز است در حالی که 11 درصد برای رای دادن هیچ تصمیمی نگرفته اند.

در این نظرسنجی در ایالت جورجیا در مورد نامزدهای حزب سوم، مشخص شد ترامپ 45 درصد، بایدن 36 درصد و کندی 6 درصد آرا را بدست آورده اند. 11 درصد نیز هنوز تصمیم نگرفته اند.

براساس این نظرسنجی، بایدن با 65 درصد نسبت به ترامپ با 20 درصد در میان رای دهندگان سیاه پوست پیشتاز است. 16 درصد سیاه پوستان برای رای دادن تصمیم نگرفته اند. این در حالی است که ترامپ با 63 درصد نسبت به بایدن با 30 درصد در میان سفیدپوستان پیشتاز است. 7 درصد سفید پوستان برای رای دادن تصمیم نگرفته اند.  

در همین حال، در نظرسنجی دیگری که از رای دهندگان در ایالت کارولینای شمالی انجام شد، ترامپ با 47 درصد نسبت به بایدن با 44 درصد در ایالت کارولینای شمالی پیشتاز است در حالی که حدود 10 درصد برای رای دادن هیچ تصمیمی نگرفته اند.

در این نظرسنجی در مورد نامزدهای حزب سوم، مشخص شد ترامپ 46 درصد، بایدن 37 درصد و کندی 5 درصد آرا را بدست آورده اند. 11 درصد نیز هنوز تصمیم نگرفته اند.

همچنین 53 درصد رای دهندگان با سن کمتر از 30 سال، به بایدن و 35 درصد از این افراد به ترامپ رای می دهند. 45 درصد رای دهندگان 40 ساله به هر دو کاندیدا و 52 درصد رای دهندگان بالای 50 سال به ترامپ و 40 درصد آنها به بایدن رای می دهند.

ایالت های جورجیا و کارولینای شمالی نقشی کلیدی در مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری در پاییز امسال ایفا می کنند در حالی که در سال های اخیر کارولینای شمالی تمایل بیشتری به نامزدهای جمهوری خواه داشته است.

این در حالی است که ترامپ در انتخابات اولیه درون حزبی در ایالت های آیووا، نیوهمپشایر و نوادا با اختلاف چشمگیری نسبت به سایر رقبای خود پیروز شده است.

همچنین جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات ها برای انتخابات 2024، با کسب بیش از 96 درصد آرا، اولین رقابت درون حزبی در ایالت کارولینای جنوبی را با پیروزی قاطع به پایان رساند.

در همین حال نتایج نظرسنجی‌های قبلی نشان داد در یک رقابت فرضی بین جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات ها و دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهور خواهان، ترامپ با 2/2 درصد نسبت به بایدن پیشتاز است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پنجم نوامبر سال 2024 برگزار می شود. در حال حاضر جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات ها و دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در نظرسنجی ها هستند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها