نیکی هیلی: آمریکا نیاز به پادشاه ندارد

کد خبر: 1276298

نیکی هیلی تنها رقیب جمهوری خواه ترامپ برای انتخابات ۲۰۲۴، اظهار کرد ما در کشور نیاز به پادشاه نداریم.

نیکی هیلی: آمریکا نیاز به پادشاه ندارد

 نیکی هیلی تنها رقیب جمهوری خواه ترامپ برای انتخابات ۲۰۲۴، اظهار کرد ما در کشور نیاز به پادشاه نداریم.

نیکی هیلی تنها رقیب ترامپ در بین جمهوری خواهان آمریکا برای انتخابات 2024، در یک گردهمایی انتخاباتی در منطقه گرین وایل کارولینای جنوبی، ضمن تاکید بر ادامه کارزار انتخاباتی خود اظهار کرد کشور ما نیاز به پادشاه ندارد.

وی در آستانه انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان در ایالت کارولینای جنوبی که 24 فوریه برگزار می شود، افزود که هیچ قصدی برای انصراف از ادامه رقابت ها پس از برگزاری انتخابات در این ایالت ندارد.

هیلی تصریح کرد من احساس نمی کنم که نیازی به بوسیدن حلقه داشته باشم و من از اقدامات تلافی جویانه ترامپ نمی ترسم.

براساس این گزارش، انتظار می رود، هیلی در کارولینای جنوبی که زادگاه خودش است، بتواند ترامپ را در انتخابات دورن حزبی شکست دهد. اما نتایج نظرسنجی های ملی حاکی از آن است ترامپ همچنان پیشتاز حزب است.

هیلی در این سخنرانی ترامپ را به دلیل سن بالا ، تفرقه افکنی و خودخواهی مورد انتقاد قرار داد. وی همچنین از ترامپ به دلیل پیشینه توهین به کهنه سربازان انتقاد کرد. ترامپ چندی قبل همسر هیلی را که یک درجه دار ارتش آمریکاست، به دلیل محل خدمتش در آفریقا مورد تمسخر قرار داده بود.

این نامزد انتخاباتی خاطرنشان کرد او هرگز ترامپی نبوده و مشکلاتی با رئیس جمهور سابق دارد، در حالی که مشکلات بی شماری نیز با جو بایدن رئیس جمهور فعلی آمریکا دارد.

وی گفت: ما در کشور نیاز به پادشاه نداریم. ما انتخابات داریم. به همین دلیل است که من صحنه رقابت را ترک نمی کنم. مردم کارولینای جنوبی روز شنبه رای خواهند داد. اما روز یک شنبه، من همچنان به رقابت با ترامپ ادامه می دهم. من هیچ جا نمی روم.

هیلی در پاسخ به انتقادها درباره اینکه او با ماندن در رقابت های انتخاباتی به ترامپ آسیب می زند، گفت: اغلب موضوعات و مسائل مربوط به ترامپ خودخواسته است.

این در حالی است که ترامپ در انتخابات اولیه درون حزبی در ایالت های آیووا، نیوهمپشایر و نوادا با اختلاف چشمگیری نسبت به سایر رقبای خود پیروز شده است.

در حال حاضر دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان با اتهامات کیفری متعددی روبروست: تلاش برای ابطال نتایج انتخابات 2020 و حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره در ژانویه 2021،  نگه داری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی اش در فلوریدا پس از ترک کاخ سفید، پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی، و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات در ایالت جورجیا. وی همچنین درگیر پرونده کلاهبرداری و اتهامات مالی است. علاوه بر این رئیس جمهور سابق آمریکا با پرونده پرداخت خسارت به یک نویسنده که او را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، روبروست.

اما ترامپ انجام هر اقدام نادرست در این پرونده ها را رد و طرح این اتهامات را تنها با انگیزه سیاسی و با هدف کنار گذاشتن او از رقابت‌های انتخاباتی 2024 می‌داند.

اگر ترامپ بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود، می تواند برای هر گونه اتهام فدرال علیه خود درخواست عفو بدهد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پنجم نوامبر سال 2024 برگزار می شود. در حال حاضر جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات ها و دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در نظرسنجی ها هستند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها