راه برای ترامپ باز شد!

کد خبر: 1277209

رییس کمیته ملی جمهوری‌خواهان به طور رسمی استعفا کرد و انتظار می‌رود نامزدهای تحت حمایت رییس جمهور سابق آمریکا اختیار این کمیته را برعهده بگیرند.

راه برای ترامپ باز شد!

به نقل از یواس‌اِی‌تودی، رونا مک‌دانیل، رئیس کمیته ملی جمهوری‌خواهان امروز به طور رسمی از این سمت استعفا کرد؛ مسأله‌ای که به نوشته این رسانه، قابل انتظار بود و راه را برای دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا و متحدانش برای به دست گرفتن کنترل تام این حزب و البته منابع مالی آن هموار می‌کند.

مک‌دانیل در بیانیه‌ای اعلام کرد: کمیته ملی جمهوری‌خواهان از دیرباز به محض داشتن یک نامزد، دستخوش تغییرات شده است و همواره احترام به این سنت، میل قلبی من بوده است.

یواس‌اِی‌تودی نوشت: انتظار می‌رود که این کمیته نامزدهای مدنظر ترامپ را در نشست هشتم مارس انتخاب کند. ترامپ پیش‌تر مایکل واتلی، رئیس حزب جمهوری‌خواه ایالت کارولینای شمالی را به عنوان جایگزین مک‌دانیل معرفی کرده بود. او همچنین لارا ترامپ، عروس خود را به عنوان نایب رئیس معرفی کرده است.

نیکی هیلی، فرماندار پیشین کارولینای جنوبی و رقیب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا گفته است که ترامپ قصد دارد با به دست گرفتن اختیار این کمیته، از منابع مالی آن برای پرداخت صورت‌حساب پرونده‌های حقوقی سنگینش استفاده کند!/مهر

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها