اظهارات سوناک درباره تلاش برای تحقق آتش‌بس در غزه

کد خبر: 1277651

نخست وزیر انگلیس تاکید کرد که آتش‌بس موقت سپس بازگشت به جنگ و عدم آزادی اسرا به نفع هیچ طرفی نیست.

اظهارات سوناک درباره تلاش برای تحقق آتش‌بس در غزه

به نقل از رسانه‌های فلسطینی، ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس امروز چهارشنبه در اظهاراتی مطبوعاتی گفت ما به دنبال رسیدن به آتش‌بس دائم در غزه هستیم و باید همه تلاش خود را برای ارسال کمک‌ها به این باریکه بکار گیریم.

سوناک گفت: ما در تلاش برای آتش‌بس دائم در غزه از طریق رسیدن به آتش‌بسی انسانی به منظور آزادی اسرا و ارسال کمک‌ها به این باریکه هستیم.

وی اشاره کرد که ساکنان نوار غزه در رنج و مصیبت هستند و همه باید تمام تلاش خود را برای رساندن کمک‌ها به آن‌ها به کار گیرند و از این فاجعه هولناک در غزه برای پایان دادن به نزاع در فلسطین بر اساس راه حل دو کشور استفاده کنند.

یونیسف: بحران غزه به نقطه فاجعه‌بار رسیده است

سخنگوی یونیسف درباره گسترش دامنه فاجعه انسانی در مناطق مختلف غزه هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سخنگوی یونیسف خواستار آتش بس فوری در غزه به دلیل وضعیت بحرانی دراین باریکه شد.

ریکاردو پرس روز چهارشنبه اعلام کرد خطر قحطی به جنوب غزه رسیده است و بحران در سطح انسانی در نوار غزه فاجعه بار است.

سخنگوی یونیسف همچنین گفت: اوضاع انسانی در سراسر نوار غزه از ابتدای اکتبر گذشته فاجعه بار است. مشکلات صدها هزار کودک رو به وخامت است. می‌دانیم که آنها از گرسنگی و تشنگی و بیماری رنج می‌برند و تا این لحظه کمک‌های بشردوستانه کافی برای تأمین سلامتی و زنده ماندن دریافت نکرده اند.

پرس افزود که تهدید واقعی قحطی در شمال غزه وجود دارد اما نیز از زمان آغاز عملیات در خان یونس، کمبود غذا به جنوب نوار غزه کشیده شده است و به تدریج به رفح منتقل می‌رسد.

سازمان یونیسف پیش از این هشدار داده بود یک میلیون نفر در غزه از نبود امنیت غذایی شدید رنج می‌برند و ممکن است به زودی با فاجعه بهداشتی مواجه شوند. سازمان یونیسف اعلام کرد که بیش از ۹۵ درصد از خانواده‌های غزه میزان غذای افراد بالغ را برای تضمین رسیدن غذا به کودکان کاهش داده اتد.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها