هشدار نماینده چین درباره گسترش جنگ غزه به سوریه

کد خبر: 1277694

معاون سفیر چین در سازمان ملل متحد درباره حملات مکرر رژیم اسرائیل به خاک سوریه هشدار داد و اعلام کرد ادامه این حملات هوایی ممکن است باعث گسترش جنگ غزه به این کشور شود.

هشدار نماینده چین درباره گسترش جنگ غزه به سوریه

معاون سفیر چین در سازمان ملل متحد درباره حملات مکرر رژیم اسرائیل به خاک سوریه هشدار داد و اعلام کرد ادامه این حملات هوایی ممکن است باعث گسترش جنگ غزه به این کشور شود.

به گزارش تارنمای نمایندگی چین در سازمان ملل متحد، دای بینگ معاون سفیر چین در سازمان ملل متحد، در نشست شورای امنیت سازمان ملل در مورد مسائل سیاسی و بشردوستانه سوریه، خواستار کنترل حملات اسرائیل به نوار غزه و جلوگیری از تاثیرات ناشی از آن بر اوضاع این کشور شد.

وی با بیان اینکه حملات مداوم اسرائیل به خاک سوریه از مسیر بلندی‌های اشغالی جولان در طول چهارماه گذشته نگران کننده است، هشدار داد: ادامه حملات هوایی تل‌آویو ممکن است باعث گسترش جنگ غزه به سوریه شود.

دای همچنین خواستار ایفای نقش سازنده کشورهای قدرتمند خارج از منطقه درجهت کاهش تنش و جلوگیری از گسترش و تشدید درگیری‌ها شد.

نماینده چین از اسرائیل خواست تا مسیرهای منتهی به نوار غزه را برای ارسال کالاهای بشردوستانه باز کند.

دای تصریح کرد: با وجود اینکه میلیون‌ها نفر در غزه بارها آواره شده‌اند، هنوز هم قادر به یافتن جایی امن نشده‌اند. آنها از ابتدایی ترین نیازهای حیاتی محروم هستند. آنها با تهدید دائمی مرگ، گرسنگی و بیماری مواجه هستند.

دای تاکید کرد: پکن از تل‌آویو می‌خواهد به تعهدات خود به عنوان اشغالگر تحت کنوانسیون ژنو عمل کند و با اجرای قطع‌نامه‌های شورای امنیت به طور کامل همکاری کرده و مسیرهای دسترسی زمینی، دریایی و هوایی را برای ورود بلامانع کالاهای بشردوستانه باز کند.

وی افزود:‌ اسرائیل باید به عدم تعارض پایبند باشد و تمام اقدامات لازم برای جلوگیری از نسل‌کشی طبق ماده ۲ کنوانسیون نسل‌کشی ۱۹۴۸ را انجام دهد.

این اظهارات زمانی مطرح شد که ما شینمین نماینده چین روز دوشنبه(هفتم اسفند) در دیوان بین‌المللی دادگستری اظهار داشت: چین از حق فلسطین برای تعیین سرنوشت خود حمایت می‌کند و قطع‌نامه‌های متعدد مجمع عمومی سازمان ملل، مشروعیت مبارزه مسلحانه فلسطینی‌ها را به رسمیت می‌شناسد.

ما اذعان داشت: این درگیری ناشی از اشغال طولانی مدت فلسطین از سوی اسرائیل و ظلم طولانی مدت تل‌آویو به مردم این سرزمین است.

نماینده چین همچنین با حمله به متحدان اسرائیل(آمریکا) اظهار داشت: قدرت های فرامنطقه‌ای باید نقش سازنده ای در آرام کردن اوضاع و جلوگیری از گسترش درگیری‌ها ایفا کنند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها