تعداد شهدای فلسطینی از ۳۰ هزار تن فراتر رفت

کد خبر: 1277779

برجای ماندن ده‌ها شهید و زخمی در دور جدید حمله‌های هوایی و زمینی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و شهادت کودکان فلسطینی در این باریکه بر اثر قحطی و گرسنگی از جدیدترین اخبار فلسطین است.

تعداد شهدای فلسطینی از ۳۰ هزار تن فراتر رفت

در حالی که بمباران بخش‌های مختلف نوار غزه و حمله‌های توپخانه ای رژیم صهیونیستی علیه این باریکه ده‌ها شهید و زخمی برجای گذاشته است اوضاع انسانی در نوار غزه در سایه گسترش قحطی در این باریکه تشدید شده است.

آغاز مجدد حمله‌های هوایی و زمینی اشغالگران علیه نوار غزه

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که حمله‌های هوایی و توپخانه ای ارتش رژیم صهیونیستی علیه بخش‌های مختلف نوار غزه طی بامداد و صبح امروز همچنان ادامه داشته است.

گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که انفجارهای گسترده بخش‌های جنوبی شهر خان یونس را واقع در جنوب نوار غزه به شدت لرزانده است.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که در جریان بمباران میدان النابلسی واقع در شمال نوار غزه ده‌ها شهید و زخمی برجای مانده‌اند.

توپخانه رژیم صهیونیستی نیز اطراف منطقه صوفا را واقع در شمال شرق رفح در جنوب نوار غزه هدف حمله‌های خود قرار داد.

شهادت کودکان فلسطینی به دلیل قحطی و سوء تغذیه

این در حالی است که اوضاع بهداشتی و انسانی ساکنان نوار غزه در سایه تداوم حمله‌های همه جانبه ارتش رژیم صهیونیستی علیه این باریکه و محاصره آن هر روز وخیم‌تر می‌شود.

منابع پزشکی اعلام کرده‌اند که فعالیت بیمارستان کمال عدوان در نوار غزه به دلیل تداوم حمله‌های رژیم صهیونیستی به صورت کامل متوقف شده است.

این منابع پزشکی تصریح کردند که به دنبال سوء تغذیه و نبود مواد غذایی در این بیمارستان دست کم هفت کودک فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

فلسطینی‌ها در حال جان دادن بر اثر گرسنگی هستند

از سوی دیگر سخنگوی وزارت بهداشت نوار غزه در گفتگو با شبکه الجزیره تصریح کرد: اشغالگران صهیونیست یک جنگ جدید علیه ساکنان نوار غزه به نام جنگ گرسنگی راه انداخته‌اند.

وی افزود: تعداد شهروندان فلسطینی که در اثر گرسنگی جان خود را از دست می‌دهند در حال افزایش است. کودکان فلسطینی بخش قابل توجهی از این شهدا را تشکیل می‌دهند.

این مسوول فلسطینی اضافه کرد: کودکانی که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند در معرض مرگ بر اثر گرسنگی قرار دارند.

وی بیان کرد: اشغالگران صهیونیست مانع فعالیت تمام نهادهای بشردوستانه و ارسال کمک‌های انسانی به نوار غزه می‌شوند. سیستم بهداشتی در شمال نوار غزه به ویژه بعد از توقف فعالیت بیمارستان کمال عدوان به صورت کامل فلج شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت نوار غزه تصریح کرد: رژیم صهیونیستی به صورت تعمدی و هدف مند مانع ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه می‌شود تا در مسیر نسل کشی ساکنان این منطقه حرکت کند.

در همین راستا وزارت بهداشت نوار غزه صبح امروز پنجشنبه جدیدترین آمار شهدا و زخمی‌ها را در این باریکه اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، وزارت بهداشت نوار غزه تاکید کرد که آمار شهدای حمله‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه از عدد ۳۰ هزار تن فراتر رفته است.

اشرف القدره سخنگوی این وزارت خانه تصریح کرد: بعد از آنکه شب گذشته ۷۹ شهید فلسطینی که اکثر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند به بیمارستان‌های نوار غزه منتقل شدند تعداد شهدای حمله‌های رژیم صهیونیستی علیه این باریکه از تاریخ هفت اکتبر تاکنون از رقم ۳۰ هزار تن فراتر رفت.

شهادت جوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست

از سوی دیگر عناصر ارتش رژیم صهیونیستی بار دیگر بامداد امروز به بخش‌های مختلف کرانه باختری حمله کردند.

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که نظامیان صهیونیست به شهر البیره واقع در کرانه باختری یورش بردند.

منطقه بیت فوریک واقع در شرق نابلس نیز شاهد این حمله عناصر ارتش رژیم صهیونیستی بوده است.

تعداد شهدای فلسطینی از ۳۰ هزار تن فراتر رفت

در جریان حمله این نظامیان اشغالگر به منطقه بیت فوریک و درگیری با ساکنان این منطقه یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید.

منطقه بنی نعیم واقع در شرق الخلیل نیز شاهد حمله وحشیانه نظامیان صهیونیست بوده است.

خبرنگار شبکه الجزیره نیز گزارش داد که اشغالگران صهیونیست به منطقه اللبن غربی واقع در شمال غرب رام االله حمله کردند.

اردوگاه الجلزون واقع در شمال رام الله نیز جزو منطقه‌هایی بود که این نظامیان متجاوز به آن حمله کردند.

عملیات رزمندگان فلسطینی علیه نظامیان صهیونیست در «طولکرم»

در همین راستا نیروهای مقاومت مستقر در کرانه باختری طی یک عملیات عناصر ارتش رژیم صهیونیستی را هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش، گردان طولکرم اعلام کرد که رزمندگان فلسطینی یک انفجار قدرتمند و دقیق از راه دور علیه محل تجمع عناصر پیاده نظام رژیم صهیونیستی در این منطقه انجام داده‌اند.

منابع میدانی در کرانه باختری اعلام کردند که رزمندگان فلسطینی عناصر صهیونیست را در اردوگاه بلاطه واقع در شرق نابلس با شلیک گسترده گلوله و پرتاب نارنجک هدف قرار داده‌اند.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها