هشدار پوتین درباره عواقب اعزام نیرو به اوکراین

کد خبر: 1277835

رئیس جمهور روسیه در پیام سالانه خود خطاب به مجمع فدرال گفت: روسیه پنجمین قدرت اقتصادی جهان، پیشرو در بازار جهانی گندم و جزو ۲۰ کشور تولید کننده غذاست و توانایی ارتش آن طی ۲ سال گذشته چندین برابر افزایش یافته و مداخله ناتو در اوکراین عواقب تلخی دارد.

 هشدار پوتین درباره عواقب اعزام نیرو به اوکراین

رئیس جمهور روسیه در پیام سالانه خود خطاب به مجمع فدرال گفت: روسیه پنجمین قدرت اقتصادی جهان، پیشرو در بازار جهانی گندم و جزو ۲۰ کشور تولید کننده غذاست و توانایی ارتش آن طی ۲ سال گذشته چندین برابر افزایش یافته و مداخله ناتو در اوکراین عواقب تلخی دارد.

به نقل از خبرگزاری «تاس»، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امروز، پنجشنبه، برای نوزدهمین بار در مجمع فدرال روسیه سخنرانی کرد.او با اشاره به اینکه روسیه آماده گفتگو با ایالات متحده در مورد موضوع ثبات استراتژیک است، گفت: «ما دلایل زیادی داریم که باور کنیم سخنان مقامات کنونی آمریکا در مورد علاقه ادعایی آنها به مذاکره با ما در مورد مسائل ثبات استراتژیک، چیزی جز عوام فریبی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیست. آن‌ها فقط می‌خواهند به شهروندان خود و سایرین نشان دهند که هنوز بر جهان حکومت می‌کنند.»

رئیس جمهور در عین حال حملات طرف آمریکایی به روسیه را مورد توجه قرار داده و افزود: « در این مورد، ما با دولتی سروکار داریم که محافل حاکمه آن اقدامات خصمانه آشکاری علیه ما انجام می‌دهند، ولی برای چه؟ آنها به طور جدی در مورد مسائل ثبات استراتژیک با ما گفتگو می‌کنند و بطور همزمان سعی دارند به قول خودشان شکست استراتژیکی را، نه در میدان جنگ، به روسیه تحمیل کنند.»

هشدار پوتین نسبت به عواقب غم انگیزی در صورت اعزام نیروهای ناتو به اوکراین

رئیس جمهور روسیه هشدار داد که عواقب مداخله نظامی ناتو در اوکراین بسیار غم انگیز خواهد بود.  او گفت: «آنها شروع به صحبت در مورد امکان اعزام نیروهای نظامی ناتو به اوکراین کرده‌اند، ولی ما سرنوشت کسانی را به یاد داریم که زمانی نیروهای خود را به خاک کشور ما فرستادند. اما اکنون عواقب آن برای مداخله جویان احتمالی بسیار غم انگیزتر خواهد بود.»

پوتین افزود که غرب در نهایت باید درک کند که روسیه نیز سلاح هایی دارد که می تواند اهدافی را در خاک آنها هدف قرار دهد. در عین حال، او یادآور شد که روسوفوبیا چشم غربی ها را کور کرده و عقل سلیم را از آنها گرفته است.

وی در عین حال یادآور شد که غرب با اقدامات غیردوستانه خود در حال اره کردن شاخه‌ای است که بر آن نشسته است.

قدرت رزمی نیروهای مسلح روسیه چندین برابر افزایش یافته است

پوتین در بخش دیگری از سخنرانی خود اعلام کرد که توانایی‌های رزمی نیروهای مسلح روسیه در طول عملیات ویژه نظامی چندین برابر افزایش یافته است، روسیه برای پایان دادن به درگیری نظامی در اوکراین و دستیابی به تمامی وظایف تعیین شده  در این زمینه، هر کاری انجام خواهد داد.

او با اشاره به اینکه نیروهای راهبردی فدراسیون روسیه در وضعیت آمادگی کامل قرار دارند، گفت: «تمام آنچه در زمینه تسلیحاتی برنامه ریزی کردیم و آنچه در پیام سال 2018 درباره آن صحبت کردم - همه انجام شده یا این کار در حال تکمیل است. از جمله اینکه سامانه های موشکی مافوق صوت کنجال به بهره برداری رسیده و با کارایی بالا برای هدف قرار دادن اهداف مهم در زمان حملات هوایی مورد استفاده قرار می گیرد.»

پوتین وعده داد که موشک‌های قاره‌پیمای سنگین "سرمت" نیز بزودی به نیروهای مسلح روسیه تحویل داده شده و در وضعیت رزمی قرار خواهند گرفت.

رئیس جمهور روسیه قبول کرد که مشکلاتی در ارتش وجود دارد، اما درک چگونگی حل آنها نیز وجود دارد. به گفته وی، فعالیت در این راسا به طور مداوم هم در خط مقدم جبهه و هم در  پشت جبهه ادامه دارد.

غیرممکن بودن ایجاد یک نظم جهانی پایدار بدون مشارکت روسیه

ولادیمیر پوتین ابراز اطمینان کرد که بدون یک روسیه مستقل و قدرتمند، ایجاد هیچ نظم جهانی پایدار ممکن نیست. او با اشاره به اینکه، در این راستا، مسکو سعی دارد تا تلاش های اکثریت جهانی را متحد کند، افزود: بسیاری از انحصارات و کلیشه‌ها در حال حاضر در جهان در حال فروپاشی هستند.

به گفته وی، تا سال 2028، کشورهای بریکس حدود 37 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی را ایجاد خواهند کرد، در حالی که این رقم برای کشورهای گروه G7 به 27.8 درصد کاهش خواهد یافت.

رئیس جمهور  تاکید کرد که روسیه با کشورهایی که آماده کار در این زمینه هستند تا زیرساخت های جدیدی ایجاد شود، همکاری خواهد نمود.  در همین راستا، یادآور شد که این کشور روابط خوب دیرینه ای با کشورهای عربی دارد. علاوه بر این، روابط با کشورهای آفریقایی و سایر مناطق کره زمین به طور پرباری در حال توسعه است. وی افزود: «ما با شرکای خود بر اساس اصول برابری، احترام به منافع یکدیگر تعامل داریم و از این رو کشورهای بیشتر و بیشتری به طور فعال به همکاری با اتحادیه اورآسیا، سازمان همکاری شانگهای، گروه بریکس و سایر انجمن‌ها با مشارکت روسیه می‌پیوندند.»

روسیه جزو چهار اقتصاد بزرگ جهان خواهد شد

ولادیمیر پوتین پیش بینی کرد که روسیه در آینده نزدیک به یکی از چهار اقتصاد بزرگ جهان تبدیل خواهد شد. وی گفت: امروز روسیه بزرگترین اقتصاد اروپا از لحاظ تولید ناخالص داخلی و برابری قدرت خرید و پنجمین قدرت در جهان است. سرعت و از همه مهمتر کیفیت رشد این امکان را به روسیه داده که میتوان امیدوار بود و حتی ادعا کنیم که در آینده نزدیک می‌توانیم گام دیگری به جلو برداشته و به یکی از چهار قدرت اقتصادی بزرگ جهان تبدیل خواهیم شد.»

پوتین افزود که روسیه موقعیت رهبری را در بازار جهانی گندم را به خود اختصاص داده و این کشور در بین 20 تامین کننده بزرگ مواد غذایی در جهان قرار دارد. به گفته او، سهم تولید ناخالص داخلی این کشور باید افزایش یابد و همچنین تاکید کرد که تا سال 2030 حداقل دستمزد تقریباً دو برابر شده و به 35 هزار روبل خواهد رسید.

رئیس جمهور تاکید کرد که چنین توسعه‌ای باید مستقیماً در افزایش درآمد خانواده‌ها و به طور کلی وضعیت زندگی شهروندان کشور مشخص شود.

او اشاره کرد که میانگین امید به زندگی در این کشور در حال حاضر 73 سال است و تا سال 2030 باید حداقل 78 سال باشد و در آینده باید به بالای 80 سال برسد.

لازم به یادآوری است که در مجمع فدرال، اعضای شورای فدراسیون (سنای) روسیه، نمایندگان دومای دولتی، روسای وزارتخانه ها، سیاستمداران و مقامات نظامی و گروهی از شرکت کنندگان در عملیات ویژه حضور داشتند. در پیام سالانه رئیس جمهور معمولاً به طیف وسیعی از موضوعات از جمله توسعه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، امنیت و دفاع، آموزش، فرهنگ و ورزش، بهداشت و درمان و سیاست خارجی مربوط می‌شود. پوتین در این رویداد دستور کار تعیین اهداف توسعه کشور برای شش سال آینده را تشریح کرد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها