افشاگری برلین درباره فعالیت‌های محرمانه انگلیس در اوکراین

کد خبر: 1277846

صدراعظم آلمان فاش کرد پرسنل نظامی انگلیس به عنوان بخشی از ماموریت‌های محرمانه جهت کمک‌رسانی به نیروهای اوکراین به این کشور اعزام شده‌اند.

افشاگری برلین درباره فعالیت‌های محرمانه انگلیس در اوکراین

اکنون که اوکراین به دلیل بن‌بست کمک‌های نظامی واشنگتن به کی‌یف با کمبود مهمات مواجه است و وضعیت این کشور جنگ‌زده هر روز آسیب‌پذیرتر می‌شود، کشورهای اروپایی با اختلافات گسترده‌ای روبرو شده‌اند.

پس از گزارشی درباره نزاع علنی میان صدراعظم آلمان و رئیس‌جمهور فرانسه، این بار صدراعظم آلمان افشاگری‌هایی از حضور نیروهای انگلیسی در اوکراین انجام داده است.

«اولاف شولتس» صدراعظم آلمان فاش کرد پرسنل نظامی انگلیس به عنوان بخشی از ماموریت‌های محرمانه جهت کمک‌رسانی به نیروهای اوکراین به این کشور اعزام شده‌اند و در شلیک موشک‌های دوربرد «سایه طوفان» به نیروهای کی‌یف کمک می‌کنند.

در پی این افشاگری، انگلیسی‌ها از شولتس انتقاد و او را به «سوءاستفاده از اطلاعات» متهم کرده‌اند که ممکن است جان نظامیان انگلیسی را به خطر بیندازد و به روسیه کمک کند.

روزنامه دیلی میل به نقل از «اولاف شولتس» صدراعظم آلمان نوشت: آلمان موشک‌های دوربرد تاروس را به اوکراین ارسال نخواهد کرد زیرا چنین کاری حضور نیروهای آلمانی در اوکراین را می‌طلبد و ما نمی‌خواهیم با پیروی از اقدام بریتانیا کشور خود را به طرفی از جنگ بدل کنیم.

به دنبال این اظهارات صدراعظم آلمان، انگلیس و نمایندگان مخالف دولت آلمان، اولاف شولتس را به دلیل «سوء استفاده از اطلاعات» شدیدا مورد انتقاد قرار دادند.

«توبیاس الوود» رئیس سابق کمیته منتخب دفاعی مجلس عوام بریتانیا در این خصوص گفت: این یک سوء استفاده آشکار از اطلاعات است و عمدا آلمان برای محرف کردن اذهان نسبت به بی‌میلی خود برای ارسال تسلیحات دوربرد به اوکراین استفاه می‌کند. بی‌شک این مسئله برای افزایش تحرکات توسط روسیه استفاده خواهد شد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها