بایدن: هنوز به توافق آتش بس در غزه نزدیک نشدیم

کد خبر: 1278039

جو بایدن با بی‌تفاوتی درباره کشتار صهیونسیت‌ها در خیابان الرشید غزه بار دیگر ابراز امیدواری کرد که تا ماه رمضان به توافقی درباره آتش بس در غزه دست یابند.

 بایدن: هنوز به توافق آتش بس در غزه نزدیک نشدیم

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا ابراز امیدواری کرد که  تا ماه رمضان توافق آتش بس در غزه به مورد اجرا در آید ولی در عین حال گفت: هنوز به این توافق نزدیک نشده‌ایم.

بایدن در واکنش به کشتار میدان نابلسی(الرشید غزه) که به شهادت بیش از 100 فلسطینی و زخمی شدن بیش از 700 نفر انجامید، گفت: ما اعتماد داریم که اسرائیل در مورد شرایط حادثه دیروز غزه تحقیق خواهد کرد.

این در حالی است که آمریکا بار دیگر با جلوگیری از صدور بیانیه علیه اسرائیل بابت تیراندازی به سمت فلسطینی‌ها در اطراف یک کاروان امدادرسان در شمال غزه دست این رژیم را برای ارتکاب انواع جنایت‌های ضدانسانی باز گذاشته است.

ادعاهای مقام آمریکایی در حالی مطرح شده که بسیاری از کشورهایی که حتی متحد آمریکا هستند نیز تیراندازی نظامیان اسرائیلی به سمت فلسطینی‌ها را تأیید و آن را محکوم کرده‌اند.

 بایدن با اعلام اینکه «به طور قطع نمی‌دانیم که ارسال اولین کمک‌های هوایی چه زمانی به غزه انجام خواهد شد» مدعی شد که  تلاش‌های خود را برای باز کردن کریدور دریایی و گسترش کمک‌رسانی به غزه از طریق زمینی دوچندان می‌کنیم.

وی با ادعای اینکه کمک‌هایی که به غزه می رسد، کافی نیست، در عین حال وعده داد که ایالات متحده برای رساندن کمک به غزه اقدامات بیشتری انجام خواهد داد.

تحولات غرب آسیا ؛ محور مذاکرات بایدن و نخست وزیر ایتالیا

از سوی دیگر کاخ سفید اعلام کرد: بایدن و نخست وزیر ایتالیا درباره تحولات خاورمیانه(غرب آسیا)  از جمله جلوگیری از تشدید تنش در منطقه گفت‌وگو کردند.

بر اساس بیانیه کاخ سفید، بایدن و نخست وزیر ایتالیا بر لزوم افزایش ارسال کمک‌ها به تمام نقاط غزه تاکید کردند.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها