شورش در مناطق تحت کنترل تروریست‌ها در ادلب و سرمدا

کد خبر: 1278354

مناطق شمال غربی سوریه به ویژه دو شهر سرمدا و ادلب در هفته های اخیر شاهد شکل گیری راهپیمایی های سراسری در محکومیت جنایات دستگاه امنیتی گروهک تروریستی تحریرالشام و سرکرده آن ابومحمد الجولانی علیه نیروهای دیگر گروه های تروریستی در سوریه است.

 شورش در مناطق تحت کنترل تروریست‌ها در ادلب و سرمدا

در هفته های اخیر مناطق شمال غرب سوریه از ادلب تا سرمدا، شاهد راهپیمایی سراسری با شعار سرنگونی حکومت ابومحمد الجولانی، سرکرده گروهک تحریرالشام است.

معترضین پس از قتل مشکوک یکی از فرماندهان گروهک «جیش الاحرار» و بیرون کشیدن جسد وی از یک گورستان مخفی، خواستار افشای پشت پرده قتل عام های گسترده دستگاه امنیتی الجولانی هستند.

ابوشاهر الحموی؛ فرمانده سابق تحریرالشام با حضور در میان معترضان ضمن انتقاد از رویکرد دستگاه امنیتی الجولانی و هیئت تحریرالشام گفت: مثل روز روشن است که اعضای گروهک تروریستی تحریرالشام مجرم و جنایتکار واقعی هستند.

تا به امروز سرنوشت بیش از پنج هزار نفر از افراد مسلح بازداشت‌شده در ادلب توسط دستگاه امنیتی الجولانی در پرده ای از ابهام قرار دارد.

گسترش دامنه اعتراضات در این منطقه رهبران تحریرالشام را در برابر دو گزینه سکوت در قبال عملکرد سرکوبگرانه الجولانی و یا همراهی با معترضین تا زمان سرنگونی امپراتوری سرکرده تحریرالشام قرار داده است./تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها