ترامپ: دولت بایدن می‌خواهد سیستم آمریکا را نابود کند

کد خبر: 1278372

دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان برای انتخابات ۲۰۲۴ در یک گردهمایی انتخاباتی، سیاست‌های مرزی بایدن را توطئه‌ای برای سرنگونی آمریکا دانست.

 ترامپ: دولت بایدن می‌خواهد سیستم آمریکا را نابود کند

دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان برای انتخابات ۲۰۲۴ در یک گردهمایی انتخاباتی، سیاست‌های مرزی بایدن را توطئه‌ای برای سرنگونی آمریکا دانست.

دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان برای انتخابات 2024 در یک گردهمایی انتخاباتی در کارولینای شمالی، بایدن را متهم به دست داشتن در توطئه‌ای برای سرنگونی ایالات متحده از طریق سیاست‌های اهمال‌کارانه امنیتی کرد که باعث می‌شود میلیون‌ها مهاجر غیرقانونی از طریق مرز مکزیک، روانه آمریکا شوند.

ترامپ افزود: دولت بایدن می‌خواهد سیستم آمریکا را نابود کند و خواست رأی‌دهندگان واقعی آمریکا را نادیده بگیرد و اساس جدیدی را برای قدرت ایجاد کند که کنترل نسل‌ها را در اختیار آنها بگذارد.

ترامپ همچنین در یک گردهمایی انتخاباتی دیگر در ریچموند ویرجینیا بار دیگر ضمن تکرار این اتهامات علیه بایدن اظهار کرد: آنها سعی می‌کنند از مهاجران برای رأی‌دادن به خود در انتخابات پیشِ‌رو استفاده کنند.

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا، بایدن را به ارسال کمک‌ها به دشمنان خارجی کشور در راستای بخشی از سیاست‌های مرزی متهم کرد و دموکرات‌ها را مشتی لات و اوباش خواند.

کمپین بایدن نیز در پاسخ به لایحه امنیت مرزی اشاره کرد که در کنگره در حال بررسی است و این‌که ترامپ ماه گذشته از جمهوری‌خواهان کنگره خواسته بود علیه آن رأی بدهند.

چندی قبل جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، گفت که شکست لایحه امنیتی مرزی دوحزبی ارائه‌شده از سوی سنا، ناشی از فشار سیاسی رقیبش دونالد ترامپ است.

بایدن در کاخ سفید گفت: تمام شواهد حاکی از آن است که این لایحه برای تصویب به صحن سنا راه نمی‌یابد، چرا؟ دلیل ساده‌ای دارد؛ دونالد ترامپ، زیرا او فکر می‌کند این لایحه به‌لحاظ سیاسی برای او بد است.

سناتور چاک شومر، رئیس اکثریت سنا نیز مخالفت با لایحه امنیت مرزی دو حزبی در کنگره را به گردن ترامپ انداخت و گفت: ترامپ ترجیح می‌دهد در مرزها هرج‌ومرج و آشفتگی باشد تا بتواند از این موضوع در کارزار انتخاباتی خود بهره‌برداری کند.

جمهوری‌خواهان کنگره نیز از هم‌حزبی‌هایشان در سنا خواستند تا لایحه امنیت مرزی دوحزبی را رد کنند.

سنای آمریکا چندی قبل لایحه دوحزبی امنیت مرزی و کمک‌های خارجی دولت آمریکا برای سال مالی اخیر را ارائه کرد. در این لایحه مبلغ 20 میلیارد دلار برای امنیت مرزها اختصاص یافته است که در آن دولت این اجازه را دارد زمانی که شمار مهاجران غیرقانونی که روزانه از مرز جنوبی مکزیک با آمریکا عبور می‌کنند، از حدی فراتر برود، آنها را اخراج کند، همچنین سیاست دستگیری و آزادسازی مهاجران پایان یابد و استانداردهای موردنیاز برای درخواست پناهندگی افزایش یابد و فرآیند بررسی این درخواست تسریع شود.

جمهوری‌خواهان آمریکایی بارها سیاست‌های دولت بایدن در مورد موضوع مهاجران و عبور مهاجران غیرقانونی از مرز مکزیک را مورد انتقاد قرار داده‌اند، موضوعی که در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری در نوامبر سال جاری شدت گرفته است و مخالفان بایدن به‌دنبال استفاده از این موضوع برای تخریب بایدن هستند.

مأموران گشت مرزی آمریکا در سال مالی 2023، حدود 2 میلیون مهاجر غیرقانونی را در مرز با مکزیک دستگیر کرده‌اند که این رقم رکوردی بی‌سابقه در 2 سال اول دوران ریاست‌جمهوری بایدن بوده است.

ترامپ درحالی این اظهارات را بیان کرد که تاکنون در انتخابات اولیه درون‌حزبی در ایالت‌های آیووا، نیوهمشایر، نوادا، جزایر ویرجین و کارولینای جنوبی، میشیگان، میزوری و آیداهو با اختلاف چشمگیری پیروز شده است.

در زمان حاضر دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان با اتهامات کیفری متعددی روبه‌روست؛ تلاش برای ابطال نتایج انتخابات 2020 و حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره در ژانویه 2021،  نگه‌داری اسناد طبقه‌بندی‌شده در ویلای شخصی‌اش در فلوریدا پس از ترک کاخ سفید، پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر فیلم‌های غیراخلاقی، و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات در ایالت جورجیا. وی همچنین درگیر پرونده کلاهبرداری و اتهامات مالی است، علاوه بر این رئیس جمهور سابق آمریکا با پرونده پرداخت خسارت به یک نویسنده که او را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، روبه‌روست.

اما ترامپ انجام هر اقدام نادرست در این پرونده‌ها را رد می‌کند و طرح این اتهامات را تنها با انگیزه سیاسی و با هدف کنار گذاشتن او از رقابت‌های انتخاباتی 2024 می‌داند.

اگر ترامپ بار دیگر به‌عنوان رئیس جمهور انتخاب شود، می‌تواند برای هر گونه اتهام فدرال علیه خود درخواست عفو بدهد.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در پنجم نوامبر سال 2024 برگزار می‌شود. در زمان حاضر جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات‌ها و دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان در نظرسنجی‌ها هستند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها