موضع جدید مدودف درباره پایان جنگ روسیه

کد خبر: 1278581

معاون شورای امنیت ملی روسیه و رییس‌جمهور پیشین این کشور تأکید کرد که پایان منطقی عملیات نظامی روسیه در اوکراین تسلیم نئونازی‌های اوکراین است و مسکو این کار را خواهد کرد.

موضع جدید مدودف درباره پایان جنگ روسیه

به نقل از اسپوتنیک، دیمیتری مدودف، معاون رییس شورای امنیت ملی روسیه تأکید کرد که ارتش روسیه «عملیات ویژه نظامی» را به پایان منطقی خود خواهد رساند؛ یعنی تسلیم نئونازی‌ها.

وی با بیان اینکه «ایالات متحده با تسلیحات آمریکایی جنگی تمام عیار علیه روسیه به راه انداخته» در تأیید عملیات نظامی روسیه در اوکراین افزود: اقدامات روسیه در اوکراین پاسخی اجباری به سیاست های روس هراسی غرب است.

مدودف همچنین با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر ۲۰۲۴ گفت: اهمیتی ندارد که چه کسی به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب می شود، مسکو آماده روابط سازنده با هر رئیس جمهور منتخبی هستیم.

نایب رئیس شورای امنیت ملی روسیه گفت: خطر استفاده از سلاح هسته‌ای، واقعی است، اما برای جلوگیری از وقوع این سناریو باید هر کاری انجام داد. تجهیز اوکراین با جنگنده‌های اف ۱۶ می‌تواند یکی از علت‌های استفاده از این سلاح هسته‌ای باشد.

رییس‌جمهور پیشین روسیه هفته پیش نیز در گفت‌وگو با رسانه‌های روسیه از جمله خبرگزاری تاس با اشاره به تحولات اوکراین افزود: حتی تلاش‌های کشورهای غربی برای سوق دادن اوکراین به سمت مذاکرات هنوز موفقیتی به همراه نداشته است.

وی تصریح کرد: رژیم کی‌یف نه وجدان دارد و نه ترسی از آینده کشور؛ آنها دست نشانده هستند و تمامی تصمیمات از خارج از کشور اتخاذ می‌شود. غرب اجتناب ناپذیر بودن محو شدن اوکراین از نقشه را درک می‌کند، اما آنها دائماً درباره اینکه نمی‌توان اجازه داد روسیه پیروز شود یاوه گویی می‌کنند. سرنوشت زلنسکی غم‌انگیز است، او به عنوان یک دلقک خونین که دستاوردی برای مردم کشورش به ارمغان نیاورد، در تاریخ خواهد ماند.

این مقام ارشد روس خاطرنشان کرد: شرایط روسیه برای مذاکرات احتمالی روشن است؛ به رسمیت شناختن نتایج عملیات ویژه. سیگنال‌های غرب در مورد مذاکرات، اقدامی حیله‌گرانه به امید وقت خریدن برای تحویل سلاح به کی‌یف و تلاش برای یک ضد حمله موفق‌تر است.

وی همچنین گفت: کی‌یف یک شهر روسی است که دشمنان روسیه بر آن حکومت می‌کنند و رژیم کی‌یف باید سقوط کند. ما وارد شدن به کی‌یف را برای محقق ساختن اهداف عملیات ویژه نظامی در اوکراین بعید نمی‌دانیم./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها