مخالفت کابینه جنگ رژیم صهیونیستی با شروط نتانیاهو

کد خبر: 1278599

کابینه جنگ رژیم صهیونیستی از شروط نخست‌وزیر این رژیم برای مذاکره با جنبش حماس و رسیدن به توافق تبادل‌ اسرا انتقاد کرد.

مخالفت کابینه جنگ رژیم صهیونیستی با شروط نتانیاهو

کابینه جنگ رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه با دو شرط بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای مذاکره با جنبش حماس که موانعی بر سر این مذاکرات به شمار می‌روند مخالفت کرده است.

کابینه جنگ رژیم صهیونیستی با شرط اول نتانیاهو برای پیشروی در مذاکرات مبنی بر اینکه حماس در ابتدا باید لیست نام‌های اسرای صهیونیست زنده در غزه را به آن‌ها تحویل دهد، موافقت نکرد.

تلویزیون رسمی رژیم صهیونیستی گزارش داد، کابینه جنگ رژیم صهیونیستی از نتانیاهو انتقاد کرده و گفته است که چنین شرطی در ابتدای مذاکرات نباید مطرح شود زیرا در پایان مذاکرات می‌توان درمورد چنین موضوعی صحبت کرد همانند چیزی که در توافق قبلی رخ داد.

این کابینه همچنین از شرط دوم نتانیاهو مبنی بر مشخص کردن تعداد اسرای فلسطینی که باید در مقابل اسرای صهیونیست آزاد شوند نیز انتقاد کرد.

برخی منابع مطلع صهیونیستی نیز تاکید کردند که «لزومی برای وضع چنین شروطی که مذاکرات را دشوار می‌کنند» وجود ندارد.

بر اساس این گزارش تا این لحظه دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اظهاراتی در این خصوص نداشته است.

پیش از این روزنامه یدیعوت آحارونوت به نقل از برخی منابع از عقب‌نشینی صهیونیست‌ها از مواضع قبلی‌شان خبر داد و نوشت: اسرائیل خواهان دستیابی به اسامی اسرای زنده اسرائیلی در غزه نیست، بلکه فقط خواهان اطلاع یافتن از تعداد آن‌ها و تعداد اسرای فلسطینی است که حماس خواهان آزادی آنها در ازای هر اسیر اسرائیلی است.

این منابع اعلام کردند رژیم صهیونیستی دیگر خواهان اسامی اسرای زنده اسرائیلی نیست، بلکه تنها می‌خواهد تعداد اسرای زنده را بداند.

رژیم صهیونیستی معتقد است که همچنان ۴۰ اسیر زنده در غزه هستند که می‌توان در راستای یک معامله انسانی آنها را آزاد کرد، اما تعداد دقیق مشخص نیست.

منابع تاکید کردند حماس باید این تعداد را اعلام کند تا مذاکرات پیش برود.

یک مسؤول صهیونیست گفته بود حماس با درخواست رژیم صهیونیستی برای ارائه لیست اسرای زنده مخالفت کرده است.

مذاکرات قاهره درباره جنگ غزه در حالی وارد دومین روز شده است که میانجیگران از امکان‌پذیر بودن دستیابی به توافق در صورت تحت‌فشار قراردادن رژیم صهیونیستی صحبت می‌کنند.

پیش از این منابع رسانه‌ای عبری فاش کرده بودند که رژیم صهیونیستی به فشارهای آمریکا بر میانجیگران مصری و قطری برای دستیابی به توافق آتش‌بس پیش از ماه مبارک رمضان چشم دوخته است.

در حالی که هیئت حماس روز یکشنبه برای انجام این مذاکرات وارد قاهره شد، اما رسانه‌ها گزارش کردند رژیم صهیونیستی به دلیل پاسخ ندادن حماس به درخواست آنها درباره ارائه لیست کاملی از اسامی اسرای زنده این مذاکرات را تحریم کرده‌اند.

وزیر تندرو صهیونیستی خواستار توقف مذاکرات درباره تبادل اسرا شد

وزیر امنیت «ملی» رژیم صهیونیستی خواستار توقف مذاکرات درباره تبادل اسرا و گذار به مرحله تشدید جنگ شد.

به گزارش ایسنا، «ایتامار بن گویر» وزیر تندرو امنیت ملی رژیم صهیونیستی مدعی شد باید فورا دستور توقف مذاکرات و گذار به مرحله تشدید جنگ صادر شود.

این در حالی است که رسانه‌های مصری از آغاز دور جدیدی از مذاکرات میان نمایندگان مصر، قطر، حماس و آمریکا درباره غزه برای دومین روز متوالی در قاهره خبر دادند.

به گزارش الجزیره، بن گویر مدعی شد جنبش حماس عامدانه مذاکرات را به تعویق می‌اندازد و هدفش ادامه مذاکرات در ماه رمضان و توقف جنگ است.

وی افزود: کم کم ضعیف‌تر می‌شویم و لازم است که مذاکرات را متوقف کرده و با قدرت بیشتری به مرحله بعدی جنگ برویم.

بن گویر گفت تعلل رژیم صهیونیستی به تلاش‌ها برای بازگرداندن افراد ربوده شده آسیب می‌زند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها