شولتز زیر بار ارسال موشک «تاروس» به اوکراین نرفت

کد خبر: 1278613

صدر اعظم آلمان اعلام کرد این کشور قصد ارسال موشک‌های تاروس به اوکراین را ندارد.

شولتز زیر بار ارسال موشک «تاروس» به اوکراین نرفت

به نقل از تاس، «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان بار دیگر اعلام کرد که برلین قصد ارسال موشک های کروز «تاروس» به اوکراین را ندارد.

صدراعظم آلمان گفت که ارسال این موشک ها مستلزم حضور پرسنل نظامی آلمان در اوکراین است.

شولتز در سفر به شهر سیندلفینگن در جنوب غربی آلمان، گفت که یک سامانه تسلیحاتی بسیار دوربرد را نمی توان بدون اندیشیدن درباره اینکه چگونه می توان آن را کنترل کرد تهیه کرد. و کنترل فقط با مشارکت ارتش آلمان امکان پذیر باشد، در نتیجه این موضوع کاملاً منتفی است.

صدراعظم آلمان درعین حال از اظهارنظر در مورد فایل افشا شده مکالمه بین چهار تن از اعضای ارشد ارتش آلمان، در مورد گزینه های حمله به پل کریمه با استفاده از موشک های تاروس خودداری کرد.

«بوریس پیستوریوس» وزیر دفاع آلمان روز یکشنبه اعلام کرد که فایل صوتی منتسب به افسران ارشد نظامی آلمان که سناریوهای مختلفی را در مورد حمله به پل کریمه مورد بحث قرار می دهند، به معنای چراغ سبز برای انتقال موشک های تاروس به کی یف نیست.

مارگاریتا سیمونیان، سردبیر شبکه تلویزیونی راشاتودی دیروز نسخه متنی فایل صوتی مکالمه بین چهار افسر نیروی هوایی آلمان شامل ژنرال اینگو گِرهالتس را منتشر کرد و مدعی شد که این فایل را از مقامات سرویس امنیتی روسیه به دست آورده است.

افسران آلمانی در این فایل ۳۸ دقیقه‌ای که تاریخ آن ۱۹ فوریه قید شده است، در باره جزئیات عملیاتی و اهداف موشک‌های دوربرد «تاروس» که آلمان قرار است به اوکراین ارسال کند، بحث می‌کنند/مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها