فائو: وضع امنیت غذایی در غزه اضطراری است

کد خبر: 1278770

سخنگوی منطقه ای صندوق کودکان سازمان ملل متحد «یونیسف» به هزینه سنگین جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه برای کودکان فلسطینی اشاره کرد و مدیر منطقه ای سازمان خواروبار و کشاورزی سازمان ملل «فائو» نیز اعلام کرد که کل جمعیت غزه به خاطر نبود امنیت غذایی در حالت اضطراری طبقه بندی می شوند.

 فائو: وضع امنیت غذایی در غزه اضطراری است

 «عمار عمار» سخنگوی منطقه‌ای یونیسف امروز سه شنبه در گفت و گو با پایگاه خبری «الجزیره» با هشدار نسبت وضعیت فاجعه بار سوء تغذیه و گرسنگی در نوار غزه تاکید کرد که کودکان غزه هزینه گزافی به خاطر جنگ علیه غزه می پردازند و عدم رسیدن کمک ها به مناطق شمالی وضعیت سلامتی کودکان را بدتر کرده است.

عمار عمار با اشاره به این که کمک های دریافتی در مقایسه با نیازهای اهالی غزه بسیار اندک است، گفت: ما به یک اقدام بین المللی فوری برای حل این بحران نیاز داریم و آنچه در این باریکه رخ می دهد به مثابه آزمونی برای وجدان انسانی است.

مدیر منطقه ای سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) نیز گفت: ۸۰ درصد ساکنان غزه در وضعیت فاجعه بار قطحی و گرسنگی شدید قرار دارند. ۲۵ درصد از ساکنان شمال و مرکز غزه نیز به دلیل نبود غذا با وضعیتی بسیار وخیم روبرو هستند. کل جمعیت غزه به دلیل سطح پایین امنیت غذایی در حالت اضطراری طبقه بندی شده است.

به گزارش ایرنا، با گذشت ۱۵۱ روز آغاز حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، در حالی که تلاش های میانجی ها برای حل این بحران ادامه دارد، نظامیان اشغالگر همچنان به جنایت خود ادامه داده و در حال خلق یک تراژدی و فاجعه ای دیگر هستند.

رژیم صهیونیستی در کنار تجاوزهای بی وقفه خود، با محاصره و جلوگیری از ارسال کمک های بشردوستانه و مواد غذایی نیز اوضاع را فاجعه بار تر کرده و منابع فلسطینی امروز سه شنبه اعلام کردند که ۱۷ نوزاد فلسطینی در بیمارستان کمال عدوان در شمال نوار غزه بر اثر سوء تغذیه و کم آبی به شهادت رسیدند.

پیش تر صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) ضمن هشدار در مورد افزایش تلفات کودکان فلسطینی در غزه اعلام کرده بود که نگرانی‌ها از مرگ کودکان در غزه به واقعیت تبدیل شد.

«کاترین راسل» مدیر اجرایی یونیسف با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از کودکان در غزه دچار سوء تغذیه حاد هستند، تاکید کرده بود: کودکان فلسطینی در غزه در آستانه مرگ هستند.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها