حماس: آنچه دشمن در جنگ به دست نیاورد، در مذاکرات هم به دست نخواهد آورد

کد خبر: 1278844

یکی از رهبران جنبش حماس در سخنانی اعلام کرد که این جنبش پیشنهادهای خود را برای توافق آتش‌بس به میانجی‌گران ارایه کرده و به طور جدی به دنبال آتش‌بس است اما رژیم صهیونیستی در این زمینه کارشکنی می‌کند.

حماس: آنچه دشمن در جنگ به دست نیاورد، در مذاکرات هم به دست نخواهد آورد

یکی از رهبران جنبش حماس در سخنانی اعلام کرد که این جنبش پیشنهادهای خود را برای توافق آتش‌بس به میانجی‌گران ارایه کرده و به طور جدی به دنبال آتش‌بس است اما رژیم صهیونیستی در این زمینه کارشکنی می‌کند.

به نقل از شبکه المیادین، «اسامه حمدان» از رهبران جنبش حماس امروز (سه شنبه) در این باره اظهار داشت: دشمن نتوانست اراده مردم ما را بشکند و به هیچ یک از اهداف خود نرسید. ارتش اسرائیل تروریست و قاتل زنان و کودکان است و فقط در انجام این کار خوب عمل می‌کند.

حمدان افزود: حماس با جدیت و عزم تمام به دنبال دستیابی به توافقی است که تجاوز را متوقف و به ورود کمک‌ها و بازگشت مردم ما به خانه‌هایشان کمک کند. به همین منظور طی ۲ روز گذشته، ما پیشنهادهای خود را ارایه کردیم و با پیشنهادات برادران خود در مصر و قطر برخورد مثبت داشتیم.

وی ادامه داد: دشمن طبق معمول تعلل می‌کند و ما بار دیگر تکرار می‌کنیم که آنچه دشمن نتوانست در جنگ به دست بیاورد، در مذاکرات نیز به دست نخواهد آورد. امنیت مردم ما تنها با توقف تجاوز، آتش‌بس و خروج اشغالگران از غزه حاصل می‌شود.

حمدان تصریح کرد: با ادامه جنگ قحطی و نسل‌کشی علیه ملت ما، اجازه نخواهیم داد که مسیر مذاکرات بدون افق باز بماند. انعطاف ما در مذاکره به خاطر مردممان است و ما کاملاً آماده دفاع از آنها و اماکن مقدس فلسطین هستیم.

وی ادامه داد: نمی‌توان راه حلی را پذیرفت که تجاوز را متوقف نکند و به رفع محاصره منجر نشود. شعارهای انسانیت، آزادی و عدالت که توسط دولت‌های متوالی آمریکا، شریک اشغالگر در تجاوز، سر داده می‌شود، در حال سقوط است؛ مواضع ضعیفی که هیچ کاری برای کاهش رنج و جلوگیری از نسل کشی در غزه انجام ندادند، هر روز آشکارتر می‌شوند.

این مقام حماس همچنین تاکید کرد: جنگ نسل‌کشی و سیاست گرسنگی دادن اسرائیل علیه مردم ما در مقابل دیدگان جهان و علی‌رغم تصمیم دیوان بین‌المللی دادگستری، همچنان ادامه دارد.

حمدان با اشاره به جنایت وحشیانه صهیونیست‌ها با هدف قرار دادن فلسطینی‌های منتظر دریافت آرد در میدان النابلسی در شهر غزه نیز تاکید کرد: ۸۰۰ زخمی در قتل عام النابلسی ثبت شد که اکثر آنها از ناحیه بالاتنه زخمی شده‌اند. بیانیه شورای امنیت درباره قتل عام میدان النابلسی در سطح این جنایت نبود.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره عملیات‌های هلی‌برن برای کمک رسانی به اهالی غزه توسط برخی کشورها از جمله مصر و اردن نیز گفت: برخی از کمک‌هایی که از هوا پرتاب شده است قابل قدردانی و ستودن است اما این کمک‌ها تنها بخش کوچکی از نیازها را برطرف می‌کند. ما خواستار ورود کمک‌ها از طریق گذرگاه‌های زمینی هستیم و کمک‌های هوایی آمریکا چهره خونین واشنگتن را زیبا نمی‌کند.

اسامه حمدان در پایان خاطرنشان کرد: ثبات و امنیت منطقه تنها با پایان دادن به اشغالگری و تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس حاصل خواهد شد.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای جبران شکست اطلاعاتی-نظامی خود در عملیات طوفان الاقصی و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها