کرملین: ما چشمان خود را به روی این مساله نمی‌بندیم

کد خبر: 1279005

سخنگوی کرملین امروز (چهارشنبه) گفت، روسیه وقتی می‌خواهد انتخابات ریاست جمهوری برگزار کند، هیچگونه انتقادی درباره دموکراسی خود را برنمی‌تابد.


کرملین: ما چشمان خود را به روی این مساله نمی‌بندیم

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در یک اجلاس آموزشی که در حاشیه فستیول جهانی جوانان به میزبانی روسیه برگزار شد، گفت: ما انتخاباتی را برگزار می‌کنیم که مردمان نیاز دارند. ما دیگر انتقادها و ادعاها به دموکراسی خود را تحمل نمی‌کنیم.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پسکوف در ادامه گفت: عضویت در اتحادیه اقتصادی اوراسیا برای ارمنستان سودمند است و مسکو امیدوار است که ایروان این مساله را به حساب بیاورد و در نظر بگیرد.

سخنگوی کرملین همچنین اشاره کرد که همکاری بین ارمنستان و روسیه، به صورت متقابل سودمند است و ارمنستان در سال گذشته میلادی بیش از ۱۵ درصد رشد تولید ناخالص ملی داشته است.

پسکوف گفت: واشنگتن با به راه انداختن تانک‌های آمریکایی در جاده‌های قلمروی روسیه علیه مسکو جنگ به راه انداخته است. این بد است. شکی نیست که در صورت پرواز جنگنده‌های آمریکایی بر فراز روسیه، سربازان روسی آنها را ساقط می‌کنند.

وی افزود: مسکو امیدوار است که واشنگتن یک روز به این نتیجه برسد که روسیه و آمریکا دشمن نیستند. روسیه دوست ندارد که سران آمریکایی به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه توهین کنند. ما از آنهایی که آماده گفت‌وگو هستند، استقبال می‌کنیم. ما بر روی مسائل زیادی اختلاف نظر داریم.

سخنگوی کرملین همچنین گفت، روسیه هرگز در انتخابات آمریکا مداخله نکرده است.

پسکوف همچنین خاطرنشان کرد، جنگ اتمی تنها زمانی رخ می‌دهد که کسی موجودیت روسیه را تهدید کند در غیراینصورت چنین چیزی، غیرممکن و صحبت درباره آن، غیر مسئولانه است.

سخنگوی کرملین درباره منطقه جدایی‌طلب «ترانس‌نیستریا» مولداوی نیز گفت: اوضاع در این منطقه جدایی‌طلب غیرقابل پیش بینی است. مشکل ترانس‌نیستریا اکنون یک مساله خیلی مرتبط است. اوضاع در این منطقه غیرقابل پیش بینی اما آرام است. روسیه امیدوار است که مولداوی عقاید ساکنان این منطقه را به حساب بیاورد.

وی افزود: آنهایی که در این مطنقه ساکن هستند، در شرایط بسیار دشواری زندگی می‌کنند. آنها به کمک نیاز دارند. روسیه آماده کمک است اما ترجیح می‌دهیم که تا وقتی می‌شود از طریق گفت‌وگو، گفت‌وگوی سیاسی این مساله را حل کنیم، از این روش استفاده کنیم.

پسکوف همچنین گفت، صحبت درباره احتمال استقرار نیروهای اروپایی در اوکراین، خطرناک است. او تاکید کرد: ما شاهد اظهارات ضد و نقیض زیادی از سوی فرانسه هستیم. رئیس جمهور این کشور می‌گوید ضرورت دارد که درباره این مساله صحبت شود و ضرورت دارد که برای شکست نیروهای روسیه، سربازان خارجی به اوکراین بروند اما وزیر خارجه فرانسه این گفته‌ها را رد می‌کند. آنهایی که چنین مطالبی را مطرح می‌کنند، دارند با آتش بازی می‌کنند چون این مساله کاملا غیر مسئولانه است.

سخنگوی کرملین در ادامه با اشاره به مکالمه افشا شده مقام‌های ارشد نظامی آلمان درباره احتمال حمله به پل کریمه گفت: روسیه به دنبال جنگ نیست. ما شما را دوست داریم و خواهان جنگ نیستیم. ما نمی‌خواهیم چیزی را منفجر کنیم. ما نمی‌خواهیم کسی به دنبال منفجر کردن چیزی باشد. ما چشمان خود را به روی این مساله نمی‌بندیم./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها