رویترز خبر داد

کناره‌گیری «نیکی هیلی» از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

کد خبر: 1279040

رویترز به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که «نیکی هیلی» نامزد حزب جمهوریخواه آمریکا برای انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری ایالات متحده از دور رقابت‌ها کناره‌گیری می‌کند.

کناره‌گیری «نیکی هیلی» از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

رویترز به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که «نیکی هیلی» نامزد حزب جمهوریخواه آمریکا برای انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری ایالات متحده از دور رقابت‌ها کناره‌گیری می‌کند.

به نقل از این خبرگزاری، یک منبع آگاه روز چهارشنبه این خبر را به رویترز اعلام کرده است. شبکه خبری ان‌بی‌سی نیز به نقل از تیم انتخاباتی هیلی این خبر را منتشر کرد.

در صورت صحت این خبر دونالد ترامپ نامزدی جمهوریخواهان را برای حضور در این انتخابات به دست خواهد آورد و در انتخابات نوامبر امسال با جو بایدن رئیس جمهوری کنونی این کشور از حزب دموکرات بار دیگر رقابت خواهد کرد.

انتظار می رود هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد، حوالی ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی در منطقه چارلستون در کارولینای جنوبی برای یک سخنرانی کوتاه حاضر شود.

وال استریت ژورنال گزارش داد: احتمال می رود که این نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ترامپ را تشویق کند تا حمایت جمهوریخواهان و رای دهندگان مستقلی را که از او حمایت کردند، به دست آورد.

هیلی آخرین رقیب باقی مانده ترامپ برای نامزدی جمهوریخواهان آمریکا در انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری ایالات متحده است.

وال استریت ژورنال نوشت: انتظار می‌رود هیلی از سیاست‌های ترامپ و محافظه‌کاران حمایت کند./ایرنا

هیلی از رقابت‌های انتخاباتی آمریکا کنار کشید

«نیکی هیلی» سفیر پیشین ایالات متحده در سازمان ملل متحد امروز (چهارشنبه) کمپین انتخابات ریاست جمهوری خود را به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش ایسنا، منابع مطلع امروز از برنامه‌های نیکی هیلی درباره انصراف از ادامه کمپین ریاست‌جمهوری ایالات متحده خبر داده بودند و حالا این خبر رسما توسط او اعلام شده است.

هیلی که در دولت سابق ترامپ، نماینده آمریکا در سازمان ملل بود، سه‌شنبه در رقابت مقدماتی در ۱۵ ایالت متحمل شکست سنگینی شد و تنها آرای یک ایالت را به دست آورد.

هیلی قبل از ورمونت، تنها توانست در واشنگتن دی‌سی به پیروزی برسد. هیلی در روزهای آغازین کمپین خود چندان از ترامپ انتقاد نمی‌کرد، اما طی هفته‌های اخیر، رئیس سابق خود را فاقد صلاحیت برای ورود به کاخ سفید و «دارای اختلال روانی» توصیف کرده بود. بعید به نظر می‌رسد هیلی در سخنرانی امروز خود، ترامپ را برای ریاست جمهوری تایید کند.

در حالی که پیش‌بینی می‌شود هیلی در ساعات آتی از گود رقابت خارج شود، دونالد ترامپ تنها نامزد جمهوری‌خواه باقی مانده برای ریاست جمهوری خواهد بود.

ترامپ قرار است در رقابتی با جو بایدن، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا، رقابت کند که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد رای‌دهندگان آمریکایی در کل از این وضعیت راضی نیستند. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که اکثریت رای‌دهندگان فکر نمی‌کنند بایدن یا ترامپ باید به دنبال انتخاب مجدد باشند. برخی همچنان نگران سن بایدن ۸۱ ساله و همچنین پرونده‌های قضایی متعدد ترامپ هستند.

ترامپ در ۱۴ انتخابات مقدماتی از ۱۵ رقابت مقدماتی جمهوری‌خواهان در روز سه‌شنبه پیروز شد.

شبکه ان‌بی‌سی نیوز اعلام کرد ترامپ رای ۹۹۵ هیات نمایندگی را به دست آورده، در حالی که نیکی هیلی، رقیب او که سابقا سفیر آمریکا در سازمان ملل بود، به رای ۸۹ هیات نمایندگی دست یافت. ترامپ برای تضمین نامزدی جمهوری‌خواهان به رای ۱۲۱۵ هیات نمایندگی نیاز دارد.

با مشخص شدن نتایج رای‌گیری‌های روز سه‌شنبه، بایدن و ترامپ در واقع یک گام به رقابت با یکدیگر در نوامبر نزدیک‌تر شدند.

بایدن ۱۴۹۷ رای هیات نمایندگی از ۱۹۶۸ رای که لازم دارد، به دست آورد. از طرف دموکرات‌ها، جو بایدن در ۱۵ ایالت‌ برنده رأی‌گیری شد، اما در قلمرو ساموآی آمریکا شکست خورد. بایدن در آلاباما، آرکانزاس، کالیفرنیا، کلرادو، آیووا، مین، ماساچوست، مینه‌سوتا، کارولینای شمالی، اوکلاهما، تنسی، تگزاس، یوتا، ورمونت و ویرجینیا مدعی پیروزی قاطع شد.

برای جمهوری خواهان، دونالد ترامپ در همه ایالت‌هایی که شاهد رقابت مقدماتی بودند پیروز شد، به جز ورمونت که آن را به نیکی هیلی واگذار کرد و شکست خورد. ترامپ در آلاباما، آلاسکا، آرکانزاس، کالیفرنیا، کلرادو، مین، ماساچوست، مینه‌سوتا، کارولینای شمالی، اوکلاهاما، تنسی، تگزاس، یوتا و ویرجینیا به پیروزی‌های بزرگی دست یافت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها