واکنش حماس و آلمان به طرح جدید رژیم صهیونیستی

کد خبر: 1279098

جنبش حماس به طرح رژیم صهیونیستی برای ساخت ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی جدید در کرانه باختری واکنش نشان داد.

واکنش حماس و آلمان به طرح جدید رژیم صهیونیستی

جنبش حماس به طرح رژیم صهیونیستی برای ساخت ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی جدید در کرانه باختری واکنش نشان داد.

این جنبش اعلام کرد موافقت امروز رژیم صهیونیستی با ساخت حدود ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی جدید در شهرک‌های ساخته شده در اراضی اشغالی فلسطین تاکیدی بر طرح این رژیم درباره تسلط بر سرزمین فلسطین، آزار و اذیت ملت فلسطین و منزوی کردن آنها با ایجاد شبکه‌ای از شهرک‌ها  است  تا بدین طریق مانع از تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شوند.

پیشتر شورای عالی برنامه‌ریزی و شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی با احداث ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی جدید برای شهرک نشینان در کرانه باختری موافقت کرده بود.

به نقل از فلسطین الیوم، حماس تاکید کرد این اعلام رژیم صهیونیستی باطل است و هیچ گونه مشروعیتی ندارد و تنها پیام سرکشی از سوی کابینه رژیم صهیونیستی به رهبری جنایتکاران جنگی و تروریست‌های فاشیستی به جامعه جهانی است که به ابراز محکومیت اکتفا کرده است بدون آنکه اقدامات بازدارنده علیه رژیم صهیونیستی اتخاذ کند رژیمی که هر روز علیه ملت فلسطین در سراسر این سرزمین دست به جنایت پاکسازی قومی می‌زند.

این جنبش از سازمان ملل و طرف‌های ذیربط خواست علیه این رژیم جنایتکار و رهبران نازی آن اقدامات تنبیهی اتخاذ کنند و نسبت به سکوت در برابر نقض‌های رژیم صهیونیستی هشدار داد که موجب تنش و تشدید در منطقه می‌شود./ایسنا

آلمان طرح جدید اسرائیل برای شهرک‌سازی در کرانه باختری را محکوم کرد

وزارت خارجه آلمان با صدور بیانیه‌ای شدیداللحن، طرح جدید رژیم صهیونیستی برای احداث سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در کرانه باختری را محکوم کرد.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا، در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای وزارت خارجه آلمان منتشر شد، از رژیم صهیونیستی خواسته شده است که اجرای این طرح را کنار بگذارد.

این بیانیه می‌افزاید: «سیاست (رژیم) اسرائیل برای شهرک‌سازی در اراضی اشغالی فلسطین نقض جدی قوانین بین المللی است و هرگونه تلاش برای راه حل دو دولتی را تضعیف می‌کند.»

وزارت خارجه آلمان تصریح کرد که عملیات طوفان الاقصی «نمی‌تواند توجیهی برای ادامه ساخت شهرک‌های غیرقانونی در کرانه باختری اشغالی باشد.» طبق این بیانیه «گسترش شهرک‌ها صلح و امنیت را برای همه مردم منطقه به خطر می‌اندازد.»

منابع رسانه‌ای ساعاتی پیش از تصویب طرح اسرائیل برای ساخت سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای شهرک‌نشینان صهیونیست در کرانه باختری خبر دادند. این واحدها قرار است در شهرک‌های «معالیه ادومیم»، «افرات» و «کیدار» احداث شوند.

«بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی تندرو رژیم صهیونیستی در این باره اعلام کرد که بیشتر این واحدها در شهرک معالیه ادومیم ساخته خواهند شد که به تازگی شاهد یک عملیات ضد صهیونیستی بود و در جریان آن چند صهیونیست به هلاکت رسیدند.

طبق قوانین بین‌المللی، تمامی شهرک‌های یهودی در سرزمین‌های اشغالی غیرقانونی تلقی می‌شوند. رژیم اشغالگر در سال ۱۹۶۷ شهر قدس را اشغال و اقدام به ساخت گسترده شهرک‌های یهودی‌ نشین در آن کرد.

پس از اشغال کرانه باختری رود اردن و قدس در سال ۱۹۶۷ توسط رژیم اسرائیل، بیش از ۲۵۰ شهرک یهودی‌نشین در این مناطق ساخته شده که حدود ۷۰۰ هزار نفر در آنها ساکن هستند.

شورای امنیت سازمان ملل اول اسفند ۱۴۰۱ (۲۰ فوریه ۲۰۲۳ ) با صدور بیانیه‌ای رسمی، طرح رژیم صهیونیستی برای گسترش شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی فلسطین را محکوم کرد؛ اقدامی که پس از ۶ سال از آخرین قطعنامه این شورا صورت گرفت و آمریکا نیز در نقش مخالف متحد دیرینه‌اش ظاهر شد.

اما رژیم صهیونیستی همچنان قطعنامه‌های سازمان ملل متحد را نقض کرده و نه تنها شهرک‌سازی در اراضی اشغالی را متوقف نکرده، بلکه آن را شدت بخشیده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها