بورل: اهداف اسرائیل در غزه «فراتر از نابودی حماس» است

کد خبر: 1279179

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا معتقد است که اقدامات رژیم صهیونیستی در نوار غزه این احتمال را مطرح می‌کند که اهداف این رژیم فراتر از نابودی جنبش حماس است.

بورل: اهداف اسرائیل در غزه «فراتر از نابودی حماس» است

«جوزپ بورل» رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به کشتار فلسطینیان منتظر دریافت آرد در میدان «النابلسی» شهر غزه تاکید کرد: حمام خونی که ۲۹ فوریه در میدان النابلسی غزه رخ داد، نتیجه مستقیم کاهش کمک‌های بشردوستانه به جمعیتی است که از گرسنگی رنج می‌برند.

طبق گزارش شبکه الجزیره، بورل افزود: با وجود مخالفت کابینه بنیامین نتانیاهو، جامعه بین‌الملل در موضوع راه‌حل «۲ دولتی» متحد است و باید به سرعت برای اجرای آن اقدام کند.

بورل تاکید کرد: واضح است که نیروهای اسرائیلی در حفاظت از غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی موفق عمل نکرده‌اند و کمک‌های بشردوستانه وارد شده به غزه کافی نیست.

 تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه از هفتم اکتبر آغاز شد و این تجاوزات از آن زمان تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر از سر گرفته شد.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر (۱۵ مهر ماه) عملیاتی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند./ ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها