واکنش حماس به شهادت ۲۷ تن از ساکنان نوار غزه در بازداشتگاه‌ها

کد خبر: 1279249

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) خواستار انجام تحقیق درباره شهادت ۲۷ تن از اسرای غزه در زندان‌های رژیم صهیونیستی شد.

واکنش حماس به شهادت ۲۷ تن از ساکنان نوار غزه در بازداشتگاه‌ها

جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تاکید رسانه‌های عبری‌زبان بر شهادت ۲۷ تن از ساکنان نوار غزه در بازداشتگاه‌ها و زندان‌های رژیم صهیونیستی تحت شکنجه، بدرفتاری و همچنین محرومیت از ابتدایی‌ترین حقوق خود، بیانگر اوج جنایت‌های دشمن صهیونیستی و تجاوزات آن در حق اسرای فلسطینی در زندان‌ها است.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «وفا»، در این بیانیه همچنین آمده است این مسأله به‌مثابه جنایت جنگی است که انجام تحقیق فوری توسط نهادهای حقوقی بین‌المللی را می‌طلبد.

جنبش حماس از کمیته بین‌المللی صلیب سرخ خواست با توجه به عدم شفافیت رژیم صهیونیستی در مورد تعداد اسرا و شرایط بازداشت آنها مسئولیت‌های قانونی و انسانی خود  را برعهده گرفته و از وضعیت اسرای فلسطینی و شرایط بازداشت آنها در زندان‌های رژیم صهیونیستی مطلع شود.

پیشتر روزنامه هاآرتص نوشت ۲۷ تن از فلسطینیان ساکن نوار غزه که از آغاز جنگ در این باریکه، نزد ارتش رژیم صهیونیستی بازداشت بودند، به شهادت رسیدند.

وزارت بهداشت غزه از افزایش شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به این باریکه به ۳۰ هزار و ۸۰۰ نفر خبر داده بود.

تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه از هفتم اکتبر آغاز شد و این تجاوزات از آن زمان تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر از سر گرفته شد.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر (۱۵ مهر ماه) عملیاتی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها