افشای برنامه ۱۰ ساله نتانیاهو در غزه

کد خبر: 1279308

یک روزنامه صهیونیستی برنامه ۱۰ ساله رژیم اسراییل را برای ماندن در غزه افشا کرد.

افشای برنامه ۱۰ ساله نتانیاهو در غزه

یک روزنامه صهیونیستی برنامه ۱۰ ساله رژیم اسراییل را برای ماندن در غزه افشا کرد.

روزنامه تایمز رژیم صهیونیستی در گزارشی، برنامه ۱۰ ساله «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر این رژیم برای ماندن در غزه را افشا کرد.

این روزنامه به نقل از برخی مسئولان در تل‌آویو گزارش داد، اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی در مرحله اول جنگ، به دنبال از بین بردن جنبش حماس است که یک الی دو سال به طول می‌انجامد.

در این گزارش آمده است که رژیم اشغالگر قصد دارد بعد از آن به مدت ۸ سال در غزه بماند تا یک دولت جایگزین به جای جنبش حماس در این منطقه مستقر شود.

رژیم صهیونیستی می‌خواهد در این مدت به طور مداوم در نوار غزه حضور داشته باشد.

در بخشی از این گزارش آمده است که نوار غزه بعد از ۵ الی۱۰ سال دقیقا همانند وضعیت کنونی کرانه‌باختری را خواهد داشت.

رژیم صهیونیستی قصد دارد که عملیات نامحدودی علیه پایگاه‌های مقاومت در عمق نوار غزه در این مدت انجام دهد و این منطقه را از سلاح سنگین خلع کند و بخشی از آن را تحت کنترل گروه فلسطینی مانند تشکیلات خودگردان قرار دهد.

بر اساس این گزارش، نوار غزه در این مرحله شاهد یورش‌هایی خواهد بود که ارتش رژیم صهیونیستی اکنون در کرانه‌باختری انجام می‌دهد و بازداشت‌های شبانه به‌طور مداوم در خان‌یونس و الشجاعیه انجام خواهد شد.

نتانیاهو و افراد نزدیک به او توقع ندارند که حکومت نظامی صهیونیستی در نوار غزه ایجاد شود و شهرک‌سازی نیز در این باریکه انجام نخواهد شد اما تل آویو از دور، غزه را کنترل خواهد کرد.

نتانیاهو پیش از این چندین بار اعلام کرده بود که هدف از جنگ علیه غزه، از بین بردن حماس و آزادی اسرای صهیونیست در غزه است، اما تاکنون موفق نشد که اهداف اعلام شده خود را محقق کند./ایرنا

صهیونیست‌ها نتانیاهو را مسئول شکست در برابر فلسطینی‌ها می‌دانند

۴۴درصد صهیونیست‌ها نتانیاهو را مسئول شکست هفتم اکتبر می‌دانند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بر اساس یک نظرسنجی، ۴۴ درصد اسرائیلی‌ها گفته‌اند که نتانیاهو مسئول اصلی شکست هفتم اکتبر است.

بر پایه این نظرسنجی، ۴۳ درصد از اسرائیلی‌ها رؤسای ستاد کل ارتش، سازمان اطلاعات نظامی و ارتش را مسئول این شکست دانسته‌اند.

از سوی دیگر، ۴۳ درصد اسرائیلی‌ها گفته‌اند از توافق مبادله اسرا در مقابل آزادی صدها اسیر فلسطینی و آتش‌بس در غزه حمایت می‌کنند.

همچنین ۳۶ درصد نیز با چنین توافقی اعلام مخالفت کرده و ۴۵ درصد هم گفته‌اند امکان پیروزی کامل بر حماس در این جنگ وجود ندارد.

شامگاه گذشته نیز یکی از رهبران جنبش حماس در گفتگو با «الشرق» تاکید کرد که احتمالاً قبل از ماه مبارک رمضان شاهد توافق آتش‌بس در غزه نباشیم.

حسام بدران تاکید کرد که مواضع رژیم صهیونیستی منفی است و مانع از دست‌یابی به توافق آتش‌بس در غزه شده است.

بدران اشاره کرد که جنبش متبوعش مشورت‌های داخلی گسترده‌ای را برای مشخص کردن آینده توافق انجام خواهد داد.

وی با بیان اینکه حماس هرگز از خواسته بازگشت آوارگان به خانه‌های خود و توقف جنگ کوتاه نمی‌آید، بیان کرد: از مذاکرات قاهره بازگشتیم بدون اینکه از شروط و خواسته‌های خود کوتاه بیاییم.

روز پنجشنبه نیز شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد ویلیام برنز رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا قرار است به زودی به عنوان آخرین تلاش برای دست‌یابی به توافق آتش‌بس در غزه قبل از ماه رمضان، راهی اراضی اشغالی شود.

باراک راوید روزنامه‌نگار سرشناس اسرائیلی نیز تاکید کرد که رئیس سیا گفتگوهایی با نخست وزیر قطر در مورد توافق آتش‌بس در غزه انجام داده است.

روز گذشته نیز، گروهان‌های قدس اعلام کرد شهرک‌های صهیونیست‌نشین مجاور باریکه غزه را در پاسخ به کشتار غیرنظامیان فلسطینی در این باریکه هدف حمله راکتی قرار داده است.

منابع عبری زبان اعلام کردند که آژیر خطر در بخش‌های وسیعی از شهرک‌های صهیونیستی اطراف غزه به صدا درآمده است.

از سوی دیگر، «هرتزی هالیوی» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تحقیقاتی در خصوص شکست این رژیم در برابر عملیات طوفان الاقصی نیروهای مقاومت فلسطین در تاریخ هفت اکتبر سال گذشته میلادی آغاز خواهد شد.

وی افزود: هدف از این تحقیقات درس گرفتن است. ما شاهد حوادث سختی بودیم و نتوانستیم از اسرائیلی‌ها حمایت کنیم.

این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی نه تنها در رویارویی با عملیات طوفان الاقصی شکست خورده بلکه نتوانسته هیچکدام از اهداف از پیش اعلام شده خود را در نوار غزه طی ماه‌های گذشته محقق کند.

رسانه‌های فلسطینی روز گذشته به نقل از گردان‌های عزالدین قسام از گرفتار شدن نظامیان صهیونیست در یک کمین در خان یونس خبر دادند.

در این گزارش آمده است: مجاهدان این گردان‌ها بیش از ۲۰ نفر از نظامیان اشغالگر صهیونیست را در ساختمانی در شهرک حمد در خان یونس در کمینی سخت گرفتار کردند و با چند راکت ضدنفر آن‌ها را هدف قرار دادند که در این عملیات نیروهای اشغالگر کشته و زخمی شدند.

این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه گذشته به کشته و زخمی شدن بیش از ۱۲ نظامی خود در شهرک حمد خان یونس اعتراف کرده بود. رادیو ارتش رژیم صهیونیستی نیز در گزارشی افشاگرانه از هلاکت شمار زیادی از فرماندهان عالی‌رتبه ارتش این رژیم در جنگ غزه از روز هفتم اکتبر تاکنون خبر داد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها