آخرین تحولات جنگ غزه | تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

کد خبر: 1279499

شمار دیگری از شهروندان نوار غزه امروز شنبه در حملات همه جانبه ارتش رژیم صهیونیستی به این منطقه شهید یا زخمی شدند.

آخرین تحولات جنگ غزه | تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

شمار دیگری از شهروندان نوار غزه امروز شنبه در حملات همه جانبه ارتش رژیم صهیونیستی به این منطقه شهید یا زخمی شدند.

به نقل از شبکه المیادین، جنایت های اشغالگران صهیونیست در نوار غزه با بمباران منطقه «الشیخ رضوان» شهر غزه ادامه یافت. در بمباران این منطقه، ۴ شهروند فلسطینی شهید و شماری دیگر زخمی شدند.

یک ماهیگیر فلسطینی نیز براثر شلیک نظامیان رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه به شهادت رسید.

ارتش رژیم صهیونیستی در ادامه جنایت های خود در نوار غزه، ده ها منزل مسکونی را در شهر خان یونس در جنوب نوار غزه بمبگذاری و منهدم کرد.

بمباران آوارگان فلسطینی در شهرک «حمد» در شهر خان یونس نیز به شهادت و زخمی شدن شماری از این آوارگان منجر شد.

نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین یک منزل را در اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه بمباران کردند که در این جنایت، شماری شهید و زخمی شدند.

در پاسخ به این جنایت ها، سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز در بیانیه ای از هدف قراردادن محل تجمع و تجهیزات نظامی دشمن صهیونیستی در محله الزیتون شهرغزه خبرداد.

سرایا القدس اعلام کرد که رزمندگان این گروه با همکاری گردان های مجاهدین و گردان های عبدالقادر الحسینی از شاخه های نظامی جنبش فتح، محل تجمع نیروها و تجهیزات دشمن صهیونیستی را با خمپاره ۱۰۷ هدف قرار داده است.

به گزارش ایرنا، وزارت بهداشت فلسطین در غزه در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته، رژیم اشغالگر صهیونیستی ۱۰ مورد جنایت علیه غیرنظامیان در غزه مرتکب شد که در نتیجه آن۸۲ فلسطینی شهید و۱۲۲ نفر دیگر مجروح شدند.

وزارت بهداشت فلسطین تاکید کرد که همچنان تعدادی از قربانیان زیر آوار و در خیابان‌ها مانده و رژیم اشغالگر اجازه نمی‌دهد که نیروهای امدادی به کمک آن‌ها بروند.

با احتساب قربانیان جدید، تعداد شهدای غزه از هفتم اکتبر(۱۵ مهر ۱۴۰۲) تاکنون به ۳۰ هزار و ۹۶۰ نفر و تعداد مجروحان به ۷۲هزار و ۵۲۴ نفر رسید.

همچنین وزارت بهداشت اعلام کرد که ۷۲درصد این قربانیان زن و کودک هستند.

شرایط انسانی نوار غزه در سایه تداوم جنگ رژیم صهیونیستی با همدستی برخی کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس با این رژیم به شدت بحرانی است و تل آویو اجازه ورود کمک‌ها به این منطقه را نمی‌دهد.

برخی کشورهای عربی و غربی در طول ۲ هفته اخیر، مقادیر اندکی از کمک های هوایی را برای مردم نوار غزه به ویژه در شمال این منطقه ارسال کردند که جوابگوی نیاز گسترده مردم نیست.

این درحالی است که فلسطینی‌ها و حامیان آنها ارسال این کمک‌های هوایی را اهانت به مردم فلسطین دانسته و بر لزوم فشار بر رژیم صهیونیستی برای بازگشایی گذرگاه‌های زمینی نوار غزه تاکید می‌کنند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها