اسکندر روسیه، پاتریوت آمریکا را در اوکراین منهدم کرد

کد خبر: 1279546

منابع خبری نظامی روسیه انهدام ۲ پرتابگر سامانه پدافند دفاع هوایی از نوع پاتریوت را در نزدیکی یکی از شهرک‌های اوکراین تایید کردند.

اسکندر روسیه، پاتریوت آمریکا را در اوکراین منهدم کرد

وبلاگ‌نویسان نظامی روسیه در تلگرام از انهدام ۲ پرتابگر پدافند دفاع هوایی پاتریوت آمریکا در نزدیکی شهرک سرگئیوکا در منطقه کراسنی در اوکراین خبر دادند.

آن‌ها می‌گویند به‌رغم توضیح وزارت دفاع روسیه مبنی بر اینکه موشک‌ اسکندر این کشور سامانه «اس-۳۰۰» اوکراین را منهدم کرده است اما تحلیلگران نظامی سامانه دفاع موشکی پاتریوت «ام‌آی‌ام-۱۰۴» و کامیون «ام‌ای‌ان کی‌ای‌تی‌۱» را در این سامانه دفاع هوایی منهدم‌شده شناسایی کردند.

افسران ارتش اوکراین در این باره می‌گویند: «از دست دادن پرتابگرها یا رادارها قابل مقایسه با از دست دادن گروه‌های آموزش‌دیده‌ای نیست که سال‌ها خدمت‌کرده‌اند».

اسکندر روسیه پاتریوت آمریکا را در اوکراین منهدم کرد

رسانه‌ها خبر داده‌اند ایالات متحده در راستای حمایت از اوکراین در نبرد با روسیه، ۱۸۶ نفربر بردلی، ۱۸۹ وسیله نقلیه پیاده‌نظام استرایکر، ۳۱ تانک آبرامز و تعداد نامشخصی از سامانه‌های پدافند هوایی پاتریوت را به اوکراین تحویل داده است.

پیشتر وزارت دفاع روسیه خبر داده بود حداقل یک سامانه پاتریوت آمریکا توسط موشک‌های مافوق صوت این کشور منهدم شده است./ایسنا

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها