تظاهرات زنان سوری در شمال غرب سوریه علیه سرکرده «تحریر الشام»

کد خبر: 1279716

منابع خبری از حرکت زنان سوری به سوی شهر ادلب برای برپایی تظاهرات علیه سرکرده گروه تروریستی «تحریر الشام» خبر دادند.

تظاهرات زنان سوری در شمال غرب سوریه علیه سرکرده «تحریر الشام»

منابع خبری از حرکت زنان سوری به سوی شهر ادلب برای برپایی تظاهرات علیه سرکرده گروه تروریستی «تحریر الشام» خبر دادند.

 به نقل از المیادین، تظاهرات مردم ادلب و حومه آن علیه «ابومحمد الجولانی» سرکرده گروه تروریستی «تحریر الشام» (جبهه النصره) ادامه دارد.

خبرنگار المیادین گزارش داد که زنان سوری از شهرهای محل سکونت خود در شمال غرب سوریه برای حضور در تظاهرات علیه الجولانی به سوی ادلب حرکت کرده‌اند.

تروریست‌های تحریر الشام با برپاکردن برخی ایست بازرسی‌ها در مسیر حرکت این بانوان، آن‌ها را از خودروها پیاده کرده‌اند و این زنان معترض را مجبور کرده‌اند که یا به صورت پیاده به مسیر خود ادامه بدهند و یا اینکه به سوی شهر و روستاهای خود بازگردند.

خبرنگار المیادین گزارش داد که این بانوان معترض سوری برای شرکت در تظاهرات جهت درخواست آزادی زندانیان، به سمت ادلب آمده‌اند تا از شهر ادلب به سوی زندان تحت کنترل گروه تروریستی تحریر الشام تظاهرات خود را برگزار کنند.

۲ روز پیش نیز برخی افراد مسلح وابسته به گروه تروریستی تحریر الشام حمایت خود را از اعتراض‌ها و تظاهرات برای سرنگونی الجولانی اعلام کردند.

اعتراضات علیه الجولانی برای نخستین بار از پنجشنبه هفته گذشته (سوم مارس) آغاز شد و در جریان آن شهروندان معترض سوری دست به تظاهرات علیه الجولانی زدند.

معترضان سوری در این تظاهرات خواستار سرنگونی الجولانی و پایان‌یافتن سیطره تروریست‌های تحریر الشام بر مناطق سکونت خود در شمال غرب سوریه شدند.

شهرک «اطمه» در شمال ادلب و نزدیک مرز سوریه و ترکیه نخستین جایی بود که ساکنان آن علیه الجولانی دست به تظاهرات زدند.

علاوه بر این شهر «جسر الشغور» که پس از ادلب بزرگ‌ترین شهر شمال غرب سوریه به شمار می‌آید نیز شاهد تظاهرات شبانه علیه سرکرده گروه تروریستی تحریر الشام بود.

این تظاهرات‌ها در اعتراض به بازداشت برخی افراد از سوی گروه تروریستی تحریر الشام و همچنین وضعیت معیشتی مردم ساکن مناطق تحت سیطره این گروه تروریستی به راه افتاده است.

گفتنی است نزدیک به نیمی از استان ادلب در شمال غرب سوریه و بخش‌های محدودی از استان‌های «حلب»، «حماه» و «لاذقیه» تحت کنترل گروه تروریستی تحریر الشام (جبهه النصره) است./مهر

هلاکت ۶۰ تروریست «هیات تحریر الشام» در نبرد با ارتش سوریه

 منابع خبری امروز (یکشنبه) از درگیری‌های شدید میان ارتش سوریه و تروریست‌های گروه «هیات تحریر الشام» (جبهه النصره سابق) در حومه غربی حلب و جنوبی ادلب سوریه خبر دادند.

به گزارش ایرنا از منابع رسانه ای و محلی سوری، ارتش سوریه در جریان حمله عناصر مسلح به مواضع خود، موفق به هلاکت ۶۰ تروریست گروه «هیات تحریر الشام» در حومه غربی حلب و حومه جنوبی ادلب شد.

منابع اضافه کردند: گروهی از عناصر هیات تحریر الشام شامگاه شنبه حمله شدیدی را به یکی از مواضع ارتش سوریه در جنوب استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه انجام دادند.

در همین راستا، خبرنگار «اسپوتنیک» در حلب، گزارش داد که یگان‌های ارتش سوریه توانستند حمله غیرمنتظره گروه‌های جبهه النصره را در محور غربی حلب خنثی کند.

به گزارش ایرنا، داعش و دیگر گروه‌های تروریستی سال ۲۰۱۷ پس از چهار سال عملیات تروریستی گسترده در سوریه و عراق و اشغال بخش‌های عمده‌ای از این دو کشور، متلاشی شد و شکست خورد اما با این وجود هنوز هسته‌ها و بقایای آن در عراق و سوریه دست به عملیات علیه غیرنظامیان و نیروهای امنیتی می‌زنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها