حمله مقامات ارشد صهیونیست به تصمیم بایدن برای ایجاد اسکله در ساحل غزه

کد خبر: 1279723

روزنامه معاریو نوشت مقامات ارشد صهیونیست به تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای ایجاد اسکله موقت در سواحل غزه حمله کردند و گفتند که این روش باعث تسکین لحظه‌ای خواهد شد و به انفجاری در آینده نزدیک منجر خواهد شد.


حمله مقامات ارشد صهیونیست به تصمیم بایدن برای ایجاد اسکله در ساحل غزه

روزنامه معاریو نوشت مقامات ارشد صهیونیست به تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای ایجاد اسکله موقت در سواحل غزه حمله کردند و گفتند که این روش باعث تسکین لحظه‌ای خواهد شد و به انفجاری در آینده نزدیک منجر خواهد شد.

مقامات ارشد صهیونیست مدعی شدند که «تنها راه برای جلوگیری از یک فاجعه انسانی در شمال غزه، باز کردن فوری گذرگاه کارنی و سایر گذرگاه‌های شمالی به روی مقادیر بسیار زیاد مواد غذایی است که در انبارهای سازمان ملل قرار بگیرند و توسط ارتش اسرائیل محافظت شوند».

آنها گفتند: «اسرائیل باید بدون معطلی شمال نوار غزه را پر از مواد غذایی کند.» این مقامات خاطرنشان کردند که در اسرائیل نسبت به راه حلی که دولت بایدن در حال حاضر برای شمال غزه در قالب یک اسکله موقت ارائه می‌کند، نگرانی وجود دارد.»

مسؤولان افزودند: «اسکله موقت خطرناک‌ترین راه حل است، اسرائیل در حال بررسی ورود مواد غذایی از اروپا از طریق مرزها است.»

مقامات اسرائیلی توضیح دادند: «از ابتدا، ایده این بود که کالاهای بشردوستانه را از قبرس تحت بازرسی کامل و دقیق اسرائیل وارد کنند. این روشی است که باعث ایجاد آرامش موقت و منجر به انفجار در آینده نزدیک می‌شود.»

مقامات صهیونیست از تل‌آویو خواستند که فوراً باز شدن گذرگاه‌های مرزی به شمال غزه را اعلام کند و از شکست کابینه جنگ اسرائیل در انجام آنچه در این زمینه لازم بوده، انتقاد کردند.

آنها گفتند: «معلوم نیست که چرا دولت اسرائیل واقعاً با هدف بیرون کشیدن فرش از زیر پای حماس، شمال نوار غزه را پر از مواد غذایی نکرد، مگر اینکه نتانیاهو از بن گویر و اسموتریچ ترسیده باشد.»/ایسنا

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی: ساکنان رفح را به مناطق دیگری منتقل می‌کنیم

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از قصد این رژیم برای انتقال ساکنان رفح به مناطق دیگر قبل از یورش زمینی به این شهر واقع در جنوب غزه خبر داد.

به گزارش ایسنا، یسرائیل کاتس، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در اظهاراتی با اشاره به احتمال یورش زمینی به رفح گفت: قبل از انجام این عملیات ساکنان رفح را به غرب غزه و یا مناطق دیگر منتقل خواهیم کرد.

به نقل از الشرق الاوسط، وی مدعی شد که این رژیم قصد ندارد به غیرنظامیان در غزه آسیب برساند. این سخنان در حالی مطرح می‌شود که رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر تاکنون به حملات خود علیه مردم غزه ادامه می‌دهد و بر اثر آن بیش از ۳۱ هزار فلسطینی شهید و بیش از ۷۲ هزار فلسطینی دیگر زخمی شده‌اند.

کاتس همچنین افزود: آمریکا از اهداف جنگ علیه غزه حمایت می‌کند اما جو بایدن، رئیس جمهور این کشور می‌خواهد قبل از ورود به رفح برنامه‌ای برای انتقال مردم آن به مناطق دیگر وضع شود. بایدن می‌خواهد که شاهد یک برنامه منظم برای انتقال ساکنان رفح باشد. ارتش اسرائیل این کار را در شمال غزه انجام داد و اکنون نیز در رفح انجام می‌دهد.

در همین رابطه روزنامه «یسرائیل هیوم» شامگاه شنبه نوشت ارتش رژیم صهیونیستی به سمت رفح در حرکت است و روسای دستگاه‌های امنیتی این رژیم طرح‌هایی را برای ادامه جنگ در جنوب نوار غزه تصویب کردند.

پیش از این «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ضمن رد درخواست‌های فزاینده برای توقف حملات نظامی به غزه، متعهد شده بود که «کار را تمام کند.»

با اینکه رژیم صهیونیستی هنوز به طور علنی درباره جدول زمانی یورش زمینی به رفح صحبت نکرده، اما «بنی‌ گانتس» یکی از اعضای سه نفره کابینه جنگ نتانیاهو ۱۸ فوریه گفت: «اگر تا ماه رمضان اسرای ما در خانه نباشند، جنگ تا منطقه رفح ادامه خواهد یافت.»

در همین زمینه، سخنگوی دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در غزه، طی یک کنفرانس مطبوعاتی در ژنو هشدار داد: «در صورت حمله ارتش اسرائیل به شهر رفح در غزه، ممکن است جنایات علیه بشریت در جنوب نوار غزه رخ دهد.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها