انتقاد رام‌الله از لشکرکشی اشغالگران به کرانه باختری

کد خبر: 1279911

وزارت خارجه فلسطین تأکید کرد رژیم صهیونیستی ۲۳ گردان نظامی در کرانه باختری مستقر کرده است تا مردم فلسطین را مورد آزار قرار داده و به جهان این دروغ را بقبولاند که از سوی فلسطینی‌ها مورد هدف قرار دارد.

انتقاد رام‌الله از لشکرکشی اشغالگران به کرانه باختری

وزارت خارجه فلسطین تأکید کرد رژیم صهیونیستی ۲۳ گردان نظامی در کرانه باختری مستقر کرده است تا مردم فلسطین را مورد آزار قرار داده و به جهان این دروغ را بقبولاند که از سوی فلسطینی‌ها مورد هدف قرار دارد.

وزارت خارجه فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد: رژیم اشغالگر عمدا بیش از ۲۳ گردان را در کرانه باختری از جمله قدس شرقی مستقر و آن را به یک پادگان نظامی واقعی تبدیل کرده است و می‌خواهد مجددا با زور آن را اشغال کند. هزاران نیرو و تیم پلیس نیز به بهانه ماه مبارک رمضان به شهر قدس لشگرکشی کرده‌اند. بیش از ۷۵۰ ایست نظامی نیز در کرانه باختری ایجاد شده است.

به نقل از خبرگزاری سما، در این بیانیه آمده است: رژیم اشغالگر با این اقدامات تحریک آمیز تنش‌های جدیدی را در عرصه نزاع کنونی ایجاد می‌کند. ایست‌های نظامی وظیفه امنیتی ندارند بلکه از آن‌ها برای مجازات جمعی شهروندان فلسطینی و آزار و اذیت و توهین به آن‌ها استفاده می‌شود. معمولا تعدادی از خیابان‌های اصلی در نزدیکی ایست‌های امنیتی قبل از افطار برای ساعت‌های طولانی بسته می‌شوند و شهروندان برای ساعت‌های طولانی برای عبور از این ایست‌ها باید منتظر بمانند.

در این بیانیه تأکید شده است: کشاندن این تعداد نیرو به کرانه باختری که چند برابر نیروهای اسرائیلی در غزه است در راستای تلاش اشغالگران برای آزار و اذیت مردم ما و قبولاندن این دروغ به جهان است که رژیم اشغالگر از سوی فلسطینی‌ها هدف قرار می‌گیرد. شهروندان فلسطینی در معرض سرکوب، آزار و اذیت، پاکسازی نژادی و تحریم‌های جمعی از سوی اشغالگران و تروریست‌های شهرک نشین قرار می‌گیرند. رژیم اشغالگر با استقرار این تعداد نیروها می‌خواهد منطق نظامی خود را در تعامل با مساله ملت فلسطین و حقوقشان به جای راهکارهای سیاسی تقویت کند. من از دبیرکل سازمان ملل می‌خواهم از ملت فلسطین حمایت بین‌المللی به عمل آورد. منطق نظامی که بر پایه زورگویی و استفاده از قدرت است امنیت و ثبات را برای کسی تأمین نمی‌کند.

نگرانی‌های رژیم صهیونیستی بابت احتمال تشدید درگیری‌ها در ماه رمضان افزایش یافته و رسانه‌های این رژیم از خطر جدی آغاز تنش قریب الوقوع در کرانه باختری می‌گویند.

همزمان با فرا رسیدن ماه رمضان و هشدارها درباره وخامت شرایط امنیتی و دشوار شدن کنترل آن، دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی در وضعیت آماده‌باش حداکثری قرار گرفته و ارتش این رژیم نیروهایش را در تمامی مناطق کرانه باختری اشغالی مستقر کرد.

با وجود اینکه کابینه رژیم صهیونیستی درباره تعداد نمازگزارانی که در ماه رمضان به آنها اجازه ورود به مسجد الاقصی را خواهد داد، تصمیمی نگرفته، اما بر تعداد نیروهای مستقر خود در کرانه باختری اشغالی و نیروهای پلیس در قدس اشغالی افزود.

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که اشغالگران ۱۵ هزار سرباز و پرسنل پلیس نظامی را در کرانه باختری شامل پنج هزار سرباز ذخیره، ۲۴ گردان و ۲۰ گروهان «پلیس مرزی» به اضافه ۲ گروه واحدهای نیروهای ویژه مستقر خواهند کرد.

اشغالگران روز یکشنبه نیروهای پلیس خود را در ورودی‌های مسجد الاقصی مستقر کرده و ایست‌هایی را در اطراف بخش قدیمی شهر و ورودی‌های منتهی به مسجد ایجاد کرده و به جوانان اجازه ورود به آن برای اقامه نماز عشا و تراویح را نداده و برخی از آنها را کتک زدند.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد ارتش این رژیم در کنار ۱۲ گردان آن که در حال حاضر در نوار غزه مستقر هستند، ۲۳ گردان دیگر را نیز در کرانه باختری اشغالی مستقر کرد و تصمیم دارد تیم‌های آماده‌باش را که تحت فرماندهی جبهه داخلی هستند، تقویت کند.

از زمان آغاز حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در هفتم اکتبر ۲۰۲۳ ارتش رژیم صهیونیستی بر یورش‌ها و بازداشت‌های خود در کرانه باختری افزوده که این یورش‌ها منجر به درگیری‌هایی با فلسطینی‌ها و شهادت بیش از ۴۲۰ فلسطینی و زخمی شدن حدود ۴۶۵۰ تن دیگر شده‌ است./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها