گوترش بار دیگر خواستار برقراری آتش‌بس در غزه شد

کد خبر: 1279939

همزمان با آغاز ماه رمضان، دبیرکل سازمان ملل خواهان برقراری آتش‌بس موقت در غزه و آزادی اسرا شد.

گوترش بار دیگر خواستار برقراری آتش‌بس در غزه شد

«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد باید به ماه رمضان احترام گذاشت و سلاح‌ها را زمین گذاشته و فورا تمامی اسرای غزه را آزاد کرد.

وی درباره حمله زمینی احتمالی رژیم صهیونیستی به شهر رفح واقع در جنوب غزه افزود: تهدید حمله اسرائیل ممکن است مردم غزه را به دایره عمیق‌تری از جهنم سوق دهد.

مردم نوار غزه امروز در یکصد و پنجاه و هفتمین روز جنگ، با تشدید گرسنگی که در سراسر نوار غزه به ویژه در مناطق شمالی به رکورد بی‌سابقه‌ای رسیده به استقبال رمضان رفتند؛ درحالیکه رژیم صهیونیستی همچنان به بمباران مناطق مختلف ادامه می‌دهد.

وزارت بهداشت غزه از شهادت ۳۱ هزار و ۱۱۲ فلسطینی و زخمی شدن ۷۲ هزار و ۷۶۰ نفر دیگر در نتیجه تجاوزات مداوم رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفت اکتبر گذشته خبر داد.

به گزارش رویترز، گوترش خواهان اجرای آتش‌بس موقت در غزه، آزادی اسرا و رفع موانع بر سر راه ارسال کمک‌های نجات بخش به غزه شد.

وی همچنین با اشاره به تحولات سودان، خواهان توقف جنگ در ماه مبارک رمضان در این کشور شد.

خبرنگار «العربیه» گزارش کرد درگیری‌ها میان نیروهای ارتش سودان و نیروهای واکنش سریع این کشور به همان شدت قبلی در اولین روز ماه رمضان ادامه دارد. ستون‌های دود در ادامه درگیری‌ها در مناطق مختلف خارطوم، پایتخت سودان، به آسمان برخاسته است و در واقع هیچ‌گونه اجرای آتش‌بسی صورت نگرفته است‌.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها