بمباران «الجبانه» یمن از سوی آمریکا و انگلیس

کد خبر: 1279993

منابع یمنی از حمله هوایی ارتش آمریکا و انگلیس به غرب الحدیده یمن خبر دادند.

بمباران «الجبانه» یمن از سوی آمریکا و انگلیس

به نقل از المسیره، ائتلاف متجاوز آمریکایی- انگلیسی برای چندمین بار طی روز جاری خاک یمن را هدف حمله‌های هوایی قرار داده است.

بر این اساس منابع خبری یمنی گزارش دادند که ائتلاف متجاوز آمریکایی- انگلیسی این بار ۳ حمله هوایی را علیه منطقه «الجبانه» در غرب الحدیده به انجام رسانده است.

هنوز گزارشی در خصوص زیان‌های مالی و یا شهیدان و زخمی‌های احتمالی این حمله ائتلاف آمریکایی- انگلیسی به خاک یمن منتشر نشده است.

این در حالی است که کمی پیشتر جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی- انگلیسی منطقه «راس عیسی» در بخش «الصلیف» را یک مرتبه و منطقه «الکوزی» در بخش «الدریهمی» واقع در غرب یمن را ۲ مرتبه بمباران کردند.

پیش‌ از آن نیز جنگنده‌های آمریکایی و انگلیسی ۴ حمله را علیه غرب یمن به انجام رساندند. ائتلاف متجاوز آمریکایی- انگلیسی در این ۴ حمله منطقه «العرج» در منطقه «باجل» واقع در استان «الحدیده» در غرب یمن را بمباران کردند.

همچنین منابع خبری پیش از آن گزارش دادند که جنگنده‌های آمریکایی و انگلیسی منطقه راس عیسی، واقع در الصلیف در شمال استان الحدیده را در ۳ نوبت هدف قرار داده‌اند.

گفتنی است یمن اعلام کرده که در راستای حمایت از مردم و مقاومت فلسطین اجازه نخواهد داد کشتی‌های صهیونیست یا کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها بندرهای اراضی اشغالی است از دریای عرب و دریای سرخ عبور کنند و این کشتی‌ها را هدف قرار می‌دهد. ارتش یمن عملیات‌های موفقیت‌آمیزی را در این چارچوب به انجام رسانده و آسیب‌های اقتصادی فراوانی را به بندرهای جنوبی اراضی اشغالی وارد آورده است. اما در مقابل ائتلاف آمریکایی- انگلیسی در حمایت آشکار از جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در غزه، به بهانه حمایت از دریانوردی در دریای سرخ چندین بار اراضی یمن را مورد هجوم قرار داده است./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها