نماینده فلسطین در سازمان ملل: فلسطین همچنین بر عضویت کامل در سازمان ملل تاکید دارد

کد خبر: 1280001

ریاض منصور، نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد، اعلام کرد که تحریم‌ها نباید محدود به یک شهرک نشین اسرائیلی باشد بلکه تمام شهرک ها غیرقانونی در سرزمین فلسطین را شامل شود.

نماینده فلسطین در سازمان ملل: فلسطین همچنین بر عضویت کامل در سازمان ملل تاکید دارد

ریاض منصور، نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد، اعلام کرد که تحریم‌ها نباید محدود به یک شهرک نشین اسرائیلی باشد بلکه تمام شهرک ها غیرقانونی در سرزمین فلسطین را شامل شود.

از "الجزیره انگلیسی" او در نشست کمیته حقوق فلسطینی سازمان ملل در نیویورک گفت که چنین شهرک‌هایی «از یک سیستم غیرقانونی» سرچشمه می‌گیرد و باید به صورت کلی غیرقانونی تلقی شود.

منصور همچنین خواستار لغو عضویت اسرائیل در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به دلیل نقض احکام دادگاه لاهه در مورد نسل کشی در نوار غزه شده است.

وی ادامه داد ، فلسطین همچنین بر عضویت کامل در سازمان ملل تاکید دارد.

به گزارش ایرنا, از ابتدای تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه در هفتم اکتبر (۱۵ مهر ماه) گذشته، شهرک نشینان صهیونیست به افزایش حملاتشان در کرانه باختری پرداختند. ارتش رژیم اشغالگر نیز با افزایش و تشدید عملیاتش در این منطقه باعث شهادت ۴۰۵ فلسطینی و زخمی شدن بیش از چهار هزار و ۶۰۰ تن دیگر شد.

کمیته امور اسرا و آزادگان و باشگاه اسرای فلسطین امروز شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کردند به دنبال بازداشت حداقل ۲۰ فلسطینی در کرانه باختری در روزهای جمعه و شنبه، شمار بازداشت شدگان فلسطینی این منطقه از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) گذشته تاکنون به هفت هزار و ۲۱۰ نفر افزایش یافته است.

وزارت خزانه داری آمریکا ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۲ پس از صدور فرمان اجرایی از سوی جو بایدن مبنی بر اقدام علیه «افراد تضعیف کننده صلح، امنیت و ثبات در کرانه باختری»، چهار شهرک نشین اسرائیلی را تحریم کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا افزود: شالوم زیچرمن، دیوید چای چاسدای، یینون لوی و اینان تانجیل به فهرست اتباع ویژه و افراد مسدود شده وزارت خزانه داری اضافه شدند.

وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کرد چهار اسرائیلی را به دلیل خشونت در کرانه باختری تحریم کرده است.

تحریم های جدید که دارایی های این افراد را مسدود می کند و آنها را از ورود آنها به آمریکا منع می کند، چهار شهروند اسرائیلی را هدف قرار می دهد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «اسرائیل باید اقدامات بیشتری را برای توقف خشونت علیه غیرنظامیان در کرانه باختری انجام و مسئولین آن را مورد بازخواست قرار دهد.»

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا فرمانی اجرایی صادر کرده است که بر اساس آن شهرک نشینان یهودی که به فلسطینی ها در کرانه باختری اشغالی حمله می کنند، تحریم می شوند.

آمار سازمان ملل نشان می دهد که پس از آغاز جنگ اسرائیل در غزه، حملات روزانه شهرک نشینان در مقایسه با چهار ماه گذشته بیش از دو برابر شده است.

تشکیلات خودگردان فلسطین: مرگ و میر کودکان غزه براثر گرسنگی هر روز بیشتر می‌شود

-مدیر دفتر اطلاع رسانی دولت تشکیلات خودگردان فلسطین دوشنبه شب هشدار داد: شمار کودکانی که در نتیجه گرسنگی و قحطی جان خود را از دست می‌دهند، هر روز بیشتر می‌شود.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه "الجزیره" قطر، این مقام مسؤول تصریح کرد: رژیم صهیونیستی به کشتار دسته‌جمعی علیه زنان و کودکان ادامه می‌دهد.

وی افزود: بیش از ۲ میلیون آواره در ۱۰۰ منطقه وجود دارند که قادر به یافتن چیزی برای رفع گرسنگی خود نیستند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که از آغاز جنگ رژیم اسرائیل علیه ساکنان غزه تاکنون ۳۱ هزار و ۱۱۲ نفر به شهادت رسیدند.

بر اساس این گزارش در این مدت ۷۲ هزار و ۷۶۰ نفر از ساکنان غزه نیز به دلیل حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی مجروح شدند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه افزود: در ۲۴ ساعت گذشته در پی ۹ حمله رژیم اسرائیل ۶۷ نفر از ساکنان این منطقه شهید و ۱۰۶ نفر دیگر زخمی شدند.

این وزارتخانه ادامه داد: تاکنون بر اثر سوء تغذیه و گرسنگی ۲۵ فلسطینی در نوار غزه شهید شده اند.

رژیم صهیونیستی برای تلافی حملات «طوفان الاقصی» در ۷ اکتبر (۱۵ مهرماه) و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران مناطق مسکونی و غیرنظامیان به ویژه زنان و کودکان است./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها