رجز خوانی نتانیاهو و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی

کد خبر: 1280385

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ادعا کرد: جنگ در شهر رفح آغاز می‌شود و هیچ جای خاورمیانه برای حماس امن نخواهد بود.

رجز خوانی نتانیاهو و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ادعا کرد: جنگ در شهر رفح آغاز می‌شود و هیچ جای خاورمیانه برای حماس امن نخواهد بود.

«یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه در بازدید از مناطق غربی نوار غزه بار دیگر به رجز خوانی خود ادامه داد و مدعی شد: کسانی که فکر می‌کنند پیشروی ما در غزه کند است، به زودی ما را در همه جای نوار غزه می‌بینند.

به گزارش الجزیره، گالانت در ادامه اظهارات خود، مدعی شد: مقاومت فلسطین و کسانی که در حماسه هفتم اکتبر شرکت داشتند نه در غزه و نه در هیچ جای خاورمیانه امنیت نخواهند داشت و همگی آنها محاکمه یا کشته خواهند شد.

وی با اشاره به حمله زمینی احتمالی رژیم صهیونیستی به شهر رفح واقع در جنوب غزه گفت: جنگ در محور رفح هم به زودی آغاز می‌شود و دیگر هیچ جا برای نیروهای حماس امن نیست.

پیشتر ارتش رژیم صهیونیستی در حالی طرح حمله زمینی به رفح را تصویب کرد که آوارگان فلسطینی که از جنگ در شمال نوار غزه گریخته‌اند به منطقه رفح پناه برده‌اند و جامعه جهانی برای عدم انجام این حمله زمینی، تل‌آویو را تحت فشار قرار داده است.

رژیم صهیونیستی برای صد و پنجاه و نهمین روز متوالی بدون تغییر رویکرد به جنگ خود در نوار غزه ادامه می‌دهد و با بمباران محله‌های مسکونی و تخریب زیرساخت‌ها، با محاصره شدید بیش از ۲ میلیون فلسطینی و ممانعت از عبور حتی تجهیزات پزشکی و غذای کودکان به نوار غزه موجب بحران انسانی شده‌ است.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که تعداد شهدای جنگ رژیم صهیونیستی در نوار غزه به ۳۱ هزار و ۲۷۲ شهید و ۷۳ هزار و ۲۴۴ مجروح رسیده است.

نتانیاهو: ورود به رفح ضروری است

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) بار دیگر با بی‌توجهی به تمامی قوانین و درخواست‌های نهادهای بین‌المللی، بر ضرورت حمله زمینی به شهر رفح در مرکز نوار غزه تاکید کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه الجزیره، دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد: نخست‌وزیر در دیدار با «دونالد توسک» همتای هلندی خود تأکید کرد که ورود به رفح برای دستیابی به اهداف جنگ ضروری است.

نتانیاهو همچنین گفت که به رسمیت شناختن یکجانبه کشور فلسطین دستاوردی برای حماس تلقی خواهد شد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که اسرائیل مصمم است نهاد دیگری را جایگزین آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) کند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، در پاسخ به چند دهه جنایت رژیم اسرائیل علیه فلسطینی‌ها، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع این رژیم اشغالگر آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. در مقابل نیز، رزمندگان مقاومت فلسطین تلفات و خسارت‌های زیادی به نظامیان صهیونیست در نبرد زمینی وارد کرده‌اند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها