توصیف مسکو از بندر بایدن در غزه

کد خبر: 1280483

سخنگوی وزارت خارجه روسیه طرح پیشنهادی آمریکا برای احداث بندر دریایی موقتی در ساحل غزه جهت ارائه کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه را «رقص روی استخوان‌ها» و طرحی خیالی خواند که ابتدا به صلح نیاز دارد.

توصیف مسکو از بندر بایدن در غزه

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی درباره میزان جدی بودن طرح آمریکا برای احداث بندری موقت در ساحل غزه اظهار کرد: «این (طرح) به منزله رقص روی استخوان‌ها و تمسخر مردم است وقتی هر روز غیرنظامیان در آنجا می‌میرند، ما باید درباره سرنوشت‌شان صحبت کنیم نه درباره طرح‌های خیالی در آینده که اجرای آنها در درجه اول به برقراری صلح نیاز دارد».

روزنامه «عربی۲۱» نوشت، زاخارووا با اشاره به امتناع آمریکا از دعوت به آتش‌بس در غزه گفت: «زمانی که کشوری –منظورم آمریکا است- نمی‌خواهد فراخوانی جهت برقراری آتش‌بس را تنظیم کند، ما چگونه طرح‌های آن برای احداث زیرساخت‌های غیرنظامی در جایی که برقراری آتش‌بس در آن را نمی‌خواهد، بررسی کنیم؟».

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا ضمن اعلام اینکه به ارتش این کشور دستور احداث بندر موقتی در نزدیکی ساحل غزه را داده، مدعی شد که با احداث این بندر کمک‌های بشردوستانه بیشتری از راه دریا وارد غزه خواهد شد بدون اینکه سربازان آمریکایی در نوار غزه قدم بگذارند./ ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها