قدردانی اسلام‌آباد از تهران برای تامین امنیت اتباع پاکستان

کد خبر: 1280535

سخنگوی وزارت امورخارجه پاکستان از اقدام ایران برای اقدام سریع در یافتن سه پاکستانی که توسط قاچاقچیان انسان ربوده شده بودند، قدردانی کرد.


قدردانی اسلام‌آباد از تهران برای تامین امنیت اتباع پاکستان

سخنگوی وزارت امورخارجه پاکستان از اقدام ایران برای اقدام سریع در یافتن سه پاکستانی که توسط قاچاقچیان انسان ربوده شده بودند، قدردانی کرد.

«زهرا ممتاز بلوچ» سخنگوی وزارت امورخارجه پاکستان در نشست خبری امروز (پنج‌شنبه) خود در پاسخ به سوالی درباره ربوده شدن چند تبعه پاکستانی، ازجمله سه زائر در ایران و اینکه اسلام‌آباد چه کارهایی در رابطه با این افراد انجام داده است، گفت: «ابتدا می‌خواهم از مقامات ایرانی برای اقدام سریع در یافتن این سه پاکستانی که توسط باندهای جنایتکار ربوده شده بودند، قدردانی کنم».

او ادامه داد: «ما برای تضمین حفاظت و عبور امن زائرین پاکستانی از ایران در هماهنگی نزدیک با مقامات ایران بوده‌ایم. از آنجایی که ادعا می‌کنید، ممکن است موارد دیگری نیز وجود داشته باشد، ما از چنین مواردی اطلاعی نداریم و زمانی که چنین مواردی به اطلاع ما برسد، قطعاً با مقامات ایرانی همکاری خواهیم کرد و از توانایی آن‌ها برای بازگرداندن اتباع پاکستانی و مبارزه علیه این باندهای جنایتکار مطمئن هستیم».

سخنگوی وزارت امورخارجه پاکستان در بخش دیگری از این نشست خبری که مشروح آن روی وب‌سایت وزارت امورخارجه پاکستان قرار گرفته است با ابراز نگرانی عمیق درباره ادامه جنایات رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان در نوار غزه اظهار داشت: «ما حمله به مرکز توزیع مواد غذایی آنروا در بخش شرقی رفح در جنوب غزه را به شدت محکوم می‌کنیم. حمله به معدود مراکز توزیع غذا برای جمعیتی که در آستانه قحطی قرار دارند، بخشی از سیاست عمدی و غیرانسانی اسرائیل در ایجاد قحطی جمعی و سراسری است. این، غیر انسانی و جنایت علیه بشریت است».

ممتاز بلوچ افزود: «آنروا به‌عنوان یک راه نجات برای بیش از ۲ میلیون نفر ساکن غزه عمل می‌کند، به آنها سرپناه ارائه می‌دهد و غذای حیاتی و خدمات بهداشتی اولیه فراهم می‌کند. مردم فلسطین در طول جنگ غیرانسانی جاری در غزه به حمایت و پشتیبانی بین‌المللی بیشتری نیاز دارد».

سخنگوی دستگاه دیپلماسی پاکستان همچنین گفت: «اسلام‌آباد به‌علاوه تصمیم اخیر اسرائیل در مورد ساخت ۳۵۰۰ واحد بنای جدید در ادامه شهرک‌سازی‌های خود در کرانه باختری اشغالی را به شدیدترین وجه ممکن محکوم می‌کند. این اقدام اسرائیل نقض قوانین بین‌المللی، قوانین بین‌المللی بشردوستانه و قطعنامه‌های مربوطه سازمان ملل متحد و سازمان همکاری اسلامی است. این امر چشم‌انداز یک کشور مستقل و همجوار فلسطین را تضعیف خواهد کرد».

وی ادامه داد: «ما از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهیم که به جنایات مقامات اشغالگر اسرائیل علیه مردم فلسطین پایان دهد و به مسئولیت‌های خود بر اساس منشور سازمان ملل برای پایان دادن به رنج‌های فلسطینیان عمل کند»./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها