واکنش حماس به بمباران آوارگان غزه در صف غذا

کد خبر: 1280616

حماس به بمباران و تیراندازی رژیم صهیوونیستی علیه فلسطینی‌های در صف دریافت غذا واکنش نشان داد و گفته است که جامعه بین‌الملل در اتخاذ تدابیر لازم در غزه شکست خورده است.

واکنش حماس به بمباران آوارگان غزه در صف غذا

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه‌ای در واکنش به تازه‌ترین جنایت رژیم صهیونیستی علیه آوارگان فلسطینی در صف دریافت غذا و کمک‌های امدادی و بمباران آنان اعلام کرد که دشمن اشغالگر صهیونیستی همچنان به ارتکاب جنایات و نسل‌کشی در حق ملت بی‌دفاع فلسطین در نوار غزه ادامه می‌دهد و شب گذشته نیز جنایت جدیدی را مرتکب شد و شهروندانی را که در میدان الکویت در غزه برای دریافت کمک‌های بشردوستانه جمع شده بودند، هدف قرار داد که طی آن ده‌ها نفر شهید و مجروح شدند تا جنایتی دیگر به کارنامه جنایات وحشیانه دشمن در حق غیرنظامیان فلسطینی که با جنگ گرسنگی مواجه هستند، افزوده شود.

حماس افزود: شکست جامعه بین‌الملل و سازمان ملل در اتخاذ تدابیر لازم علیه ارتش اشغالگر صهیونیستی به منزله چراغ سبز برای ارتکاب جنایات وحشیانه بیشتر علیه ملت فلسطین است که این جنایات در چارچوب نسل‌کشی و پاکسازی نژادی ملت فلسطین تحت حمایت کامل دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا صورت می‌گیرد که از این رژیم در برابر هرگونه بازخواست و پیگرد بین‌المللی حمایت می‌کند.

این جنبش عنوان کرد که مسئولیت کامل جنایات ارتش نازی صهیونیستی با سلاح‌ها و حمایت‌های همه جانبه آمریکا را متوجه این کشور می‌دانیم و از سازمان ملل و اتحادیه عرب می‌خواهیم برای توقف این نسل‌کشی مداخله‌ای فوری انجام دهند و تدابیر لازم را هم برای ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه از طریق گذرگاه‌های زمینی انجام داده و در برابر سیاست‌های فاشیستی دشمن صهیونیستی تسلیم نشوند.

شب گذشته جنگنده‌های اسرائیلی گروهی از فلسطینیان را که در میدان الکویت در غزه که منتظر دریافت کمک‌های بشردوستانه و بسته‌های غذایی بودند، بمباران کردند. در این جنایت ۵ نفر به شهادت رسیده و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر، فرانچسکو آلبانیز گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور فلسطین در توصیف تجاوز وحشیانه و ادامه‌دار رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه اعلام کرد: اسرائیل در حال ریشه‌کن نمودن یک ملت است.

این مقام سازمان ملل متحد در واکنش به بیانیه فیلیپ لازارینی رئیس سازمان امداد رسانی به آوارگان فلسطینی (آن روا) در شبکه اجتماعی ایکس تاکید کرد جنایات ارتکابی رژیم صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی در ۵ ماهه گذشته در مساحتی به اندازه شهر فیلادلفیا در آمریکا رخ داده است.

لازارینی در بیانیه روز گذشته خود اعلام کرد تعداد کودکان کشته شده در غزه از ۷ اکتبر بیش از کودکان کشته شده در جنگ‌های ۴ سال گذشته در جهان است.

رئیس آن روا نموداری را به نمایش گذاشت که بر اساس داده‌های سازمان ملل متحد و وزارت بهداشت فلسطین در غزه تهیه شده است و نشان دهنده تعداد کودکان کشته شده در غزه از ۷ اکتبر تا ۲۹ فوریه گذشته است و بیانگر آن است که تعداد آنها بیش از کودکان کشته شده در جنگ‌های ۴ سال گذشته در جهان است.

اطلاعات رسمی حاکی از آن است که در ۴ سال گذشته مجموعاً ۱۲۱۹۳ کودک در جنگ‌های اتفاق افتاده در سراسر جهان کشته شده‌اند و این در حالی که است که در غزه تاکنون بیش از ۱۲۳۰۰ کودک به شهادت رسیده‌اند.

با وجود آغاز ماه مبارک رمضان رژیم صهیونیستی همچنان به جنگ ویرانگر خود علیه نوار غزه که از ۷ اکتبر ۲۰۲۳ آغاز شده ادامه می‌دهد و نتیجه آن بر جای ماندن ده‌ها هزار شهید و مجروح بوده که بیشتر آنان زنان و کودکان هستند. این جنگ همچنین باعث به وجود آمدن فاجعه انسانی بی سابقه و ویرانی گسترده زیر ساخت‌های نوار غزه شده که نتیجه آن وقوع یک نسل کشی در این منطقه است.

مهر

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها