لاوروف: غرب عملاً در حال جنگ علیه روسیه است

کد خبر: 1280630

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه یادآور شد که کشورهای غربی اکنون نیز عملاً در حال جنگیدن با این کشور در خاک اوکراین هستند، ولی نمی‌داند که ناتو برنامه‌ای برای درگیری مستقیم با روسیه داشته باشد.

 لاوروف: غرب عملاً در حال جنگ علیه روسیه است

به گزارش خبرگزاری «نووستی»، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد که غرب در حال حاضر  هم عملاً در حال جنگ علیه روسیه در اوکراین است.

در این گفتگو، مجری اشاره کرد که غرب جمعی، با قضاوت بر اساس آخرین اقدامات خود، به روسیه اعلام جنگ کرده، که لاوروف گفت: «آنها در حال حاضر هم در حال جنگ با ما هستند.»

وقتی در مورد اجتناب‌ناپذیر بودن درگیری مستقیم با ناتو سؤال شد، وزیر خارجه پاسخ داد که از برنامه‌های این بلوک اطلاعی ندارد. لاوروف افزود: البته ظاهراً آنها یا مانند آلمانی‌ها حیله‌گر خواهند بود و می‌گویند: «ما از راه دور سلاح‌های مرگبار را علیه مناطق مسکونی روسیه هدایت می‌کنیم» یا خواهند گفت که اینها فقط مربیانی هستند که نشسته و تماشا می‌کنند که اوکراینی‌ها چگونه عمل می‌کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه یادآور شد که امروز غرب به دلیل برهم خوردن نقشه‌هایش در تحمیل شکست بر روسیه، بسیار  خشمگین شده  است. وی افزود: هر چه اوضاع در جبهه نبرد بدتر باشد، غرب با دیوانگی‌ بیشتری شروع به صحبت می‌کند: آنها آشکارا می‌گویند، ما نباید اجازه دهیم اوکراین شکست بخورد و روسیه در این جنگ پیروز شود و برای این هدف هر اقدامی خواهیم کرد.

به گفته لاوروف، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، چند هفته قبل از اظهارنظر علنی درباره امکان اعزام نیروی نظامی به اوکراین، «اعضای ناتو» را در این زمینه متقاعد کرد.

لاوروف به زودی به منطقه دونباس سفر خواهد کرد

 وزیر امور خارجه روسیه قصد دارد از نمایندگی‌های دیپلماتیک در منطقه دونباس بازدید کند. سرگئی لاوروف در این مصاحبه گفت: « در حال تدارک سفر به منطقه هستم. دفاتر نمایندگی وزارت خارجه روسیه در لوهانسک و دونتسک افتتاح شده و در مناطق خرسون و زاپروژیا نیز در آینده نزدیک ایجاد خواهد شد. من می خواهم به آنجا بروم و با کارمندان دفاتر نمایندگی ما صحبت کرده و ببینم چه نیازهایی دارند.»

وی همچنین گفت که کارمندان وزارت خارجه در این مناطق در حال ارائه کمک‌های بشردوستانه هستند و این اقدام درست در شرایط کنونی است. لاوروف افزود که ساکنان محلی شهرها و روستاهای آزاد شده همیشه از دیدن نظامیان روسی صمیمانه خوشحال می‌شوند و این برخورد، به عقیده او، معنای زیادی دارد.

پیش از این، لاوروف اعلام کرده بود که وزارت خارجه روسیه قصد دارد دفاتر نمایندگی خود را در مناطق خرسون و زاپروژیه افتتاح کند. وی یادآور شده بود که دفتر نمایندگی به مدت 10 سال در جمهوری کریمه فعالیت دارد و در ماه آگوست سال 2023 هم دفاتر مشابهی در دو جمهوری مردمی دونتسک و لوهانسک آغاز به کار کرد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها