نخست وزیر مجارستان خطاب به مجارها: بروکسل را اشغال کنید

کد خبر: 1280828

نخست وزیر مجارستان از مردم کشورش خواست برای دفاع از این کشور دربرابر مداخله‌جویی‌های اروپا، باید مقر اتحادیه اروپا را اشغال کنند.

نخست وزیر مجارستان خطاب به مجارها: بروکسل را اشغال کنید

به نقل از راشاتودی، نخست وزیر مجارستان از مردم کشورش خواست برای دفاع از حاکمیت این کشور به سمت مقر اتحادیه اروپا در بلژیک راهپیمایی کنند.

«ویکتور اوربان» نخست وزیر مجارستان اعلام کرد که به همراه حامیانش آماده است تا برای دفاع از حاکمیت این کشور در اتحادیه اروپا به سوی بروکسل راهپیمایی کند.

نخست وزیر مجارستان در یک سخنرانی به مناسبت سالگرد انقلاب ناموفق مجارستان در سال ۱۸۴۸ تاکید کرد که بروکسل اولین امپراتوری نیست که چشم به مجارستان دوخته است.

اوربان، نخست‌وزیر محافظه‌کار مجارستان خطاب به جمعیتی هزاران نفری از هواداران خود گفت که آماده است برای محافظت از مجارستان در برابر آنچه وی تلاش‌های اتحادیه اروپا برای اجبار این کشور برای ورود به درگیری روسیه و اوکراین توصیف کرد، هر کاری انجام دهد.

نخست‌وزیر مجارستان یادآور شد که قدرت‌های جهان غرب، که اتحادیه اروپا نیز بخشی از آن است، جنگ‌ها را آغاز، دنیا را ویران، مرزهای کشورها را از نو ترسیم می‌کنند و مانند ملخ به همه چیز حمله ور می شوند. اما مجارها متفاوت زندگی می کنند و می خواهند متفاوت زندگی کنند.

اوربان تاکید کرد: اگر خواهان دفاع از آزادی و حاکمیت مجارستان هستیم، چاره‌ای جز اشغال بروکسل نداریم. ما تا بروکسل راهپیمایی خواهیم کرد و خودمان تغییرات را در اتحادیه اروپا رقم خواهیم زد.

بوداپست تحت رهبری اوربان با بروکسل بر سر چندین مساله وارد چالش شده است. مقامات اتحادیه اروپا به دلیل سیاست‌های سختگیرانه مهاجرتی و همچنین استقلال قضایی که به مجارستان نسبت داده‌اند، بودجه این کشور را قطع کرده‌اند. علاوه بر این، حمایت اوربان از مذاکرات صلح با اوکراین اختلافات او با اتحادیه اروپا را تشدید کرده است.

تنش مجارستان و بروکسل اوایل ماه جاری به اوج رسید و اوربان شورای اروپا را به اخاذی از او و تهدید به فروپاشیدن اقتصاد بوداپست در ازای صرف نظر از وتوی بسته کمک ۵۰ میلیارد یورویی اتحادیه اروپا برای اوکراین متهم کرد./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها