جنجال هدیه ویژه ماکرون به زنان فرانسوی

کد خبر: 1280995

هشتم مارس به بهانه روز زن، رئیس‌جمهور فرانسه هدیه ویژه‌ای را به زنان فرانسوی داد که نشان از چاقوی ماکرون زیر گلوی کودکان به دنیا نیامده دارد!

جنجال هدیه ویژه ماکرون به زنان فرانسوی

«روان‌پریشی رتی ناسیلی بعد از سقط جنینش باعث مرگ پسر سه‌ ساله‌اش شد»، «رُندا پنج بچه‌اش را سقط کرده بود حتی با راه‌اندازی مهدکودک در خانه‌اش نتوانست بر روان‌پریشی خودش کنترل داشته باشد» این‌ها تنها نمونه‌ای از مشکلات روانی بعد از سقط جنین در میان زنان اروپایی و آمریکایی است.   با وجود مخالفت‌ها برای قانونی شدن سقط جنین در بیش‌تر کشورها، حق سقط جنین طی مراسمی در هشتم مارس ماه جاری به طور رسمی در قانون اساسی فرانسه ثبت شد. رئیس‌جمهور فرانسه امانوئل ماکرون در حاشیه این مراسم می‌گوید «ترس از ارتجاع و ناکامی‌های زمانه حق سقط جنین را به یک ضرورت تبدیل کرد»!

براساس آمار WHO سازمان بهداشت جهانی هر ساله در جهان 40 تا 50 میلیون سقط جنین اتفاق می‌افتد که معادل جمعیت 12 کشور اروپایی نظیر دانمارک، اسلواکی، فنلاند، کرواسی، نروژ و غیره است.

با این وجود طبق گزارش منتشر شده از سوی مؤسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی فرانسه، در سال 2022 در حدود 723 هزار نوزاد در این کشور به دنیا آمده‌اند که پایین‌ترین میزان تولد در طی هفتاد سال گذشته را به خود اختصاص داده است؛ یعنی پایین‌ترین نرخ زاد و ولد در فرانسه پس از جنگ جهانی دوم!

ناگفته نماند سقط جنین در 58 کشور از 193 کشور عضو سازمان ملل قانونی است، اما فرانسه اولین کشوری است که آشکارا چنین موردی را در قانون اساسی‌اش مورد حمایت قرار دهد. در این میان برخی کشورهای اروپایی از جمله سوئد، نروژ، دانمارک، ایتالیا و پرتغال سقط جنین را تا قبل از 12 یا 18 هفته بارداری با توجه به شرایط جسمی مادر یا جنین به صورت قانونی اجازه می‌دهند.

در حالی کشور فرانسه با کاهش زاد و ولد روبرو است، این کشور با قانونی کردن ازدواج همجنس در 18 مه سال 2013 و ثبت بیش از 17 هزار و 500 ازدواج از این نوع سدی بر میزان افزایش جمعیت کشورش ایجاد کرده است و حالا با قانونی شدن سقط جنین بر طبل خداحافظی از نژاد فرانسوی نواخته است.

از سویی دیگر 3 تا 5 درصد از زنانی که سقط جنین کرده‎اند، عقیم شده‌اند. در این میان نزدیک به 70 هزار زن هر ساله در جهان به خاطر سقط جنین نا ایمن جانشان را از دست می‌دهند و با آسیب‌های جدی زیادی همچون عفونت و خونریزی رنج می‌برند. همچنین طبق تحقیقات احتمال خودکشی زنانی که سقط کردند، 154 درصد بیشتر است.

رئیس جمهور فرانسه امانوئل ماکرون از موافقان سقط جنین ابراز می‌دارد امروز پایان ماجرا نیست، بلکه شروع یک نبرد است و فرانسه از حق پایان دادن داوطلبانه به بارداری «در هر شرایطی حمایت می‌کند». با این وجود اولین نخست‌وزیر زن ایتالیا جورجیا ملونی که خود را حامی خانواده و سنت در ایتالیا می‌داند، به شدت با دگرباشان جنسی زاویه دارد و از افزایش جمعیت این کشور و همچنین تولید مثل حمایت می‌کند، می‌گوید «مخالف سقط جنین هستم» و می‌خواهم جایگزین‌هایی برای زنان فراهم کنم.

این در حالی که برخی کارشناسان اروپایی معتقدند سقط جنین زنان را آزاد نمی‌سازد، بلکه آن‌ها را به شیوه‌ای جدید به بردگی می‌کشانند و مشکلاتی همچون افسردگی، اضطراب، گناه و پشیمانی را به همراه خواهد داشت. بنابراین تشکیل خانواده پایدار و شاد عامل مهمی در کاهش سقط جنین زنان اروپایی و آمریکایی است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها