آمریکا: خواستار توضیح اسرائیل درباره خبرنگار الجزیره هستیم

کد خبر: 1281223

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پی بازداشت و اسارت خبرنگار الجزیره از سوی رژیم اسرائیل گفت که خواستار توضیح این رژیم درباره این خبرنگار است.

آمریکا: خواستار توضیح اسرائیل درباره خبرنگار الجزیره هستیم

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پی بازداشت و اسارت خبرنگار الجزیره از سوی رژیم اسرائیل گفت که خواستار توضیح این رژیم درباره این خبرنگار است.

 ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران درباره خبرنگار الجزیره که امروز دوشنبه از سوی اسرائیل به اسارت گرفته شد، گفت که در مورد گزارش‌هایی مبنی بر دستگیری خبرنگار الجزیره در جریان حمله به بیمارستان الشفا از اسرائیل اطلاعات و توضیح خواستیم.

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تصریح کرد: در حال ارتباط با طرف اسرائیلی در خصوص شرایط دستگیری اسماعیل الغول، خبرنگار الجزیره هستیم.

نظامیان اسرائیل امروز دوشنبه «اسماعیل الغول »خبرنگار شبکه الجزیره را در داخل مجتمع پزشکی شهر مورد ضرب و شتم قرار داده و سپس به اسارت گرفتند.

به گزارش ایرنا، الجزیره قطر آزادی فوری «اسماعیل الغول» خبرنگار این شبکه خبری که در جریان حمله ارتش اسرائیل به بیمارستان شفا در غزه توسط نظامیان این رژیم بازداشت شد را خواستار شد و تاکید کرد که بازداشت خبرنگاران و هدف قرار دادن آن‌ها در بیمارستان شفا، تلاشی از سوی ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی برای ایجاد رعب و وحشت در میان اصحاب رسانه به منظور جلوگیری از پوشش اخبار مربوط به جنایات این رژیم در غزه است.

الجزیره افزود: آنچه بر سر اسماعیل الغول آمد، در چارچوب حملات هدفمند رژیم صهیونیستی علیه این شبکه انجام گرفته است.

شبکه الجزیره بیان کرد که از جمله جنایات ارتش اشغالگر صهیونیستی علیه این شبکه می‌توان به ترور شهید «شیرین ابو عاقله»، «سامر ابو دقه»، «حمزه الدحدوح» و بمباران دفتر این شبکه خبری در غزه اشاره کرد.

الجزیره با محکوم کردن جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل علیه خبرنگاران و اصحاب رسانه در غزه، توقف فوری این جنایات را خواستار شد.

«آیرین خان» گزارشگر ویژه سازمان ملل برای آزادی بیان و عقیده در گفت‌وگو با شبکه الجزیره گفت که دیدن این گونه برخورد نظامیان رژیم صهیونیستی با خبرنگاران غزه تکان دهنده است.

وی افزود: [رژیم] اسرائیل قواعد قوانین بین المللی در خصوص برخورد با خبرنگاران در غزه را نادیده می گیرد./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها