واکنش روسیه به توجیه کاخ سفید درباره حمله تروریستی مسکو

کد خبر: 1281465

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به تحلیل‌های کاخ سفید درباره حمله تروریستی مسکو گفت: تا زمان تکمیل تحقیقات هر عبارتی از واشنگتن که کی یف را توجیه کند باید به عنوان مدرک در نظر گرفته شود.

 واکنش روسیه به توجیه کاخ سفید درباره حمله تروریستی مسکو

به گزارش "اسپوتنیک"، "ماریا زاخارووا"، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در سخنانی درباره تحلیل‌های کاخ سفید در حمله تروریستی در تالار کروکوس سیتی در مسکو گفت: تا زمانی که تحقیقات در مورد حمله تروریستی در تالار کروکوس سیتی تکمیل شود، هر عبارتی از واشنگتن که کی یف را توجیه کند باید به عنوان مدرک در نظر گرفته شود.

به گزارش وزارت شرایط غیرمترقبه روسیه، در نتیجه حمله تروریستی تالار کروکوس سیتی در مسکو تاکنون 133 نفر کشته و 152 نفر دیگر زخمی شدند.

پیشتر آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشنگتن معتقد است که همکاری بین کشورش و ایالات متحده در عرصه مبارزه با تروریسم، که قبلاً کاملاً شکننده بود، اکنون دیگر بطور کامل از بین رفته است.

به گفته وی، پس از حمله تروریستی در تالار شهر کروکوس در منطقه کراسنوگورسکی مسکو، تعامل واشنگتن و مسکو در این زمینه پایان یافت و مقصر این وضعیت طرف روسی نیست.

سفیر روسیه با اشاره بر اینکه مبارزه با تروریسم همواره حوزه اصلی تعامل بین روسیه و ایالات متحده بوده است، افزود: «من همیشه به شرکای آمریکایی یادآوری می‌کردم که رئیس جمهور پوتین اولین کسی بود که در سال 2001 دست خود را به سوی آمریکایی‌ها دراز کرد و آمادگی خود برای کمک را اعلام کرد. و  این کار را نیز با حسن نیت کامل انجام داد، ولی اکنون این تقصیر ما نیست که همه این همکاری‌ها کاملاً نابود شده است.»

این دیپلمات همچنین تاکید کرد که بعید است دولت آمریکا در مواضع خود در خصوص امتناع از همکاری با روسیه در مبارزه با تروریسم پس از حمله تروریستی در مسکو تجدید نظر کند. او گفت: ما دنبال آمریکایی‌ها ندویده و نخواهیم دوید. ما به تکیه بر توان خود و با کمک دوستان خود و کشورهای دوست این تعامل را افزایش می دهیم و با تروریسم مقابله خواهیم کرد./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها