پاپ حمله تروریستی مسکو را محکوم کرد

کد خبر: 1281545

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان، پس از ۲ روز از وقوع حمله به یک سالن موسیقی در نزدیکی مسکو، ضمن محکوم کردن، آن را یک حمله تروریستی بزدلانه خواند.

پاپ حمله تروریستی مسکو را محکوم کرد

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان، پس از ۲ روز از وقوع حمله به یک سالن موسیقی در نزدیکی مسکو، ضمن محکوم کردن، آن را یک حمله تروریستی بزدلانه خواند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خبرگزاری آنسا، پاپ فرانسیس ضمن محکوم کردن این حمله گفت که برای قربانیان دعا می کند.

پاپ در سخنرانی روز یکشنبه نخل (یکشنبه پیش از عید پاک) این حمله را یک «حمله تروریستی بزدلانه» خواند و گفت: باشد که خداوند آنها (قربانیان) را در آرامش خود پذیرا باشد و به خانواده‌هایشان آرامش دهد و قلب کسانی که از این اعمال غیرانسانی دفاع و سازماندهی و اجرا می‌کنند، متحول کند.

در پی حمله تروریستی روز جمعه به طبقه همکف یک تالار کنسرت در شهر کروکوس در نزدیکی مسکو و تیراندازی با سلاح‌های خودکار به سمت حاضرین در این تالار و پرتاب نارنجک تاکنون ۱۳۳ نفر کشته شده اند.

اداره منطقه‌ای وزارت بهداشت روسیه در مسکو در گزارشی از آخرین آمار مجروحان حمله تروریستی تالار کروکوس اعلام کرد که در این حادثه ۱۵۴ نفر مجروح شدند که از این تعداد ۱۰۷ نفر در بخش بستری و ۴۴ نفر در بخش سرپایی در حال درمان هستند.

تیراندازی و آتش‌سوزی قبل از اجرای کنسرت در تالار شهر کروکوس در کراسنوگورسک در نزدیکی مسکو شامگاه جمعه سوم فروردین‌ماه ۱۴۰۳ به فاجعه‌ای هولناک منجر شد.

بنا بر آخرین گزارش کمیته تحقیقات روسیه برخی افراد به علت جراحت ناشی از گلوله و برخی دیگر نیز به دلیل مسمومیت ناشی از آتش‌سوزی جان باختند. بنا بر این گزارش، عوامل حمله تروریستی، از مواد قابل اشتعال برای آتش زدن سالن کنسرت استفاده کردند.

آتش‌سوزی این محل بامداد شنبه چهارم فروردین مهار شد اما همچنان عملیات آواربرداری در محل این سالن ادامه دارد. وزارت شرایط اضطراری روسیه بامداد یکشنبه پنجم فروردین اعلام کرد که تجهیزات سنگین برای برچیدن سازه های آسیب دیده و پاکسازی آوارها به تالار شهر کروکوس رسیده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها