جدیدترین آمار از جنگ 9 ساله علیه یمن

کد خبر: 1281774

مرکز حقوق بشری «عین الانسانیه» گزارش داد که در جریان 9 سال تجاوز ائتلاف سعوی-آمریکایی به یمن، 18 هزار و 381 نفر شهید و 31 هزار و 644 نفر هم زخمی شدند.

جدیدترین آمار از جنگ 9 ساله علیه یمن

مرکز حقوق بشری «عین الانسانیه» (وابسته به دولت صنعاء) امروز دوشنبه جدیدترین آمار از تلفات ناشی از حملات ائتلاف سعودی-آمریکایی به مردم یمن را منتشر کرد.بر اساس بیانیه منتشره از سوی این مرکز حقوقی،  در جریان 9 سال تجاوز ائتلاف سعوی-آمریکایی به یمن، 18 هزار و 381 نفر شهید و 31 هزار و 644 نفر هم زخمی شدند.در جریان این حملات، چهار هزار و 123 کودک شهید و 4 هزار و 992 کودک هم زخمی شدند.به گفته مرکز عین، در جریان حملات این ائتلاف، 15 فرودگاه، 16 بندر و 354 نیروگاه برق هدف قرار گرفته است.ائتلاف سعودی-آمریکایی همچنین 613 هزار و 992 منزل مسکونی، 186 مرکز دانشگاهی، هزار و 843 مسجد، 393 مرکز گردشگری و 427 بیمارستان را هدف قرار داده است.

سرتیپ «یحیی سریع»سخنگوی نیروهای مسلح یمن هم اسفند ماه گذشته، آماری از جنایات ائتلاف مذکور ارائه کرد و گفت: شمار حملات صورت گرفته از سوی جنگنده‌های ائتلاف به بیش از ۲۷۴۳۰۲ حمله می‌رسد که ۵۹ حمله آن در طول یک سال اخیر صورت گرفته‌است.سریع همچنین خبر داد: نیروهای ما نیز طی این نبرد، بیش از ۱۳۲۲۹ عملیات نظامی انجام داده‌اند که از این میزان، ۶۷۰۲ عملیات تهاجمی و ۶۵۲۷ عملیات برای مهار و شکست حملات تهاجمی  و پیشروی‌های دشمن صورت گرفته است. سخنگوی نیروهای مسلح یمن خاطر نشان کرد: نیروی موشکی ما ۱۸۲۸ عملیات نظامی انجام داد که از این میزان، طی ۱۲۳۷ عملیات، تجمع‌های دشمن در داخل خاک یمن هدف قرار گرفت. ۵۸۹ عملیات موشکی نیز برای هدف قرار دادن اهداف دشمن در خارج از جغرافیای یمن و در عمق خاک سعودی و اماراتی صورت گرفت./فارس

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها