گزارش گزارشگر حقوق بشر درباره نسل‌کشی در غزه

کد خبر: 1281825

گزارش گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در اراضی اشغالی از نسل‌کشی و کشتاری حکایت دارد که رژیم صهیونیستی در باریکه غزه مرتکب شده است.

گزارش گزارشگر حقوق بشر درباره نسل‌کشی در غزه

به گزارش خبرگزاری فلسطینی سما، گزارش گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین، نسل‌کشی و کشتاری که رژیم صهیونیستی در غزه مرتکب شده است را مستندسازی می‌کند.

در این گزارش آمده است: دلایل منطقی وجود دارد که بگوییم اسرائیل در موارد بسیاری مرتکب نسل‌کشی و کشتار شده است. ماهیت و گستردگی حملات رژیم صهیونیستی به غزه از نیات اسرائیل برای نابودی فلسطینیان پرده برمی‌دارد.

این گزارش قرار است امروز به شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو ارائه شود.

یک مقام آمریکایی در واکنش به این گزارش سازمان ملل مدعی شد: ما دلیلی نداریم که باور کنیم، اسرائیل در غزه نسل‌کشی می‌کند.

نمایندگی رژیم صهیونیستی در ژنو نیز ادعا کرد: گزارش گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل بخشی از کارزار برای تضعیف ماست.

این درحالی است که طی ۱۷۲ روز جنگ غزه، رژیم صهیونیستی با چراغ سبز آمریکا و حمایت تسلیحاتی و همه جانبه واشنگتن از ارتکاب هیچ جنایتی علیه ساکنان غزه، ابایی نداشته است. علاوه بر اینکه شمار شهدای ناشی از حملات رژیم صهیونیستی به غزه به بیش از ۳۲ هزار نفر و شمار مجروحان این حملات به بیش از ۷۴ هزار نفر رسیده است. نظامیان رژیم صهیونیستی اقدام به منفجر کردن منازل کرده و بیمارستانها را محاصره و با تانک از روی مردم عبور می کنند. شاهدان عینی از اعدام های میدانی، بازداشت ها و کوچاندن آوارگان و دیگر اقدامات غیرانسانی علیه فلسطینیان خبر داده اند.

دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه گزارش‌های شوکه کننده شهروندان فلسطینی در نوار غزه در رابطه با ارتکاب جنایات علیه فلسطینیان از جمله اعدام را مستندسازی کرده است.

این مرکز حقوق بشری تاکید کرد: نیروهای اسرائیلی بسیاری از منازل را در حالی که ساکنان آنها در داخل بودند به آتش کشیده اند و مانع از نزدیک شدن افراد برای خارج کردن ساکنان از این منازل یا خاموش کردن آتش شده اند. ما موارد زیادی از اقدام ارتش اسرائیل در سوزاندن ده‌ها منزل مسکونی در غرب شهر غزه و در حومه مجتمع درمانی شفا را ثبت کرده ایم.

شبکه الجزیره از جنایت هولناک اشغالگران در بیمارستان شفا پرده برداشته و گزارش داد که نظامیان صهیونیست مجروحان بیمارستان را با تانک زیر می گیرند.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها