هشدار دوباره برلین ‌به اسرائیل

کد خبر: 1281893

وزیر امورخارجه آلمان در سفر خود به خاورمیانه برای شرکت در مذاکرات صلح، یک بار دیگر به اسرائیل هشدار داد از حمله به شهر رفح واقع در نوار غزه اجتناب کند.

هشدار دوباره برلین ‌به اسرائیل

وزیر امورخارجه آلمان در سفر خود به خاورمیانه برای شرکت در مذاکرات صلح، یک بار دیگر به اسرائیل هشدار داد از حمله به شهر رفح واقع در نوار غزه اجتناب کند.

به گزارش تارنمای یاهونیوز، آنالنا بائربوک وزیر امور خارجه آلمان در سفری که به‌منظور شرکت در مذاکرات صلح منطقه به خاورمیانه دارد، یک‌بار دیگر به اسرائیل هشداد داد از حمله به شهر رفح پرهیز کند.

روز گذشته (دوشنبه) بائربوک که در مصر به‌سر می‌برد، بعد از ملاقات با همتای مصری خود سامح شکری هشدار داد: هیچ عملیات گسترده‌ای نباید در رفح انجام شود؛ مردم نمی‌توانند به آسمان بگریزند.

براساس گزارش‌ها تا این لحظه، ۱ و نیم میلیون از جمعیت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفری نوار غزه بر اثر حملات رژیم اسرائیل به رفح گریخته‌اند.

بائربوک همچنین با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در کرانه باختری نیز دیدار داشت.

او تأکید کرد: ارسال کمک‌های هوایی و دریایی کمک کوچکی به ساکنین غزه محسوب می‌شود و چیزی که اکنون نیاز است، باز شدن مسیر زمینی برای ارسال کمک‌هاست.

بائربوک افزود: اسرائیل مسئولیت دسترسی ایمن ساکنین غزه به آب و غذا و همچنین مسیرهای امن برای فرار شهروندان را برعهده دارد.

او اسرائیل را متهم کرد که میان اهداف نظامی و شهروندان غزه تمایزی قائل نشده است و افزود: مادام که کودکان غزه از گرسنگی درحال مرگ هستند، اسرای اسرائیلی آزاد نخواهند شد.

روز دوشنبه، شورای امنیت سازمان ملل بعد از ماه‌ها حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه به‌مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان قطعنامه «آتش‌بش فوری» را تصویب کرد.

به‌گفته وزیر بهداشت فلسطین، شمار کشته‌شدگان فلسطینی در جنگ غزه ماه گذشته از ۳۰۰ هزار نفر نیز فراتر رفت.

بالغ بر یک میلیون و یکصد هزار فلسطینی در نوار غزه در شرایط وضعیت وخیم به سر می‌برند و سازمان ملل نسبت‌به بروز قحطی فراگیر هشدار داده است.

بائربوک که روز یکشنبه از هر دو طرف جنگ خواسته بود تا با میانجی‌گری قطر وارد مذاکرات صلح شوند، امروز (سه‌شنبه) با همتای اسرائیلی خود ملاقات می‌کند.

رژیم اسرائیل ضمن نقد بیانات بائربوک، با زیر پا گذاردن ملاحظات بین‌المللی درحال برنامه‌ریزی حمله به رفح است.

دولت آلمان به تدریج در حال فاصله‌گیری از موضع اولیه خود در قبال رژیم صهیونیستی و اتخاذ موضع انتقادی نسبت‌به عملکرد نظامی این رژیم در نوار غزه و به‌ویژه جلوگیری از ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به ساکنین آن است./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها