حمله انتحاری به مهندسان چینی در پاکستان

کد خبر: 1281974

به‌دنبال حمله انتحاری به کاروان مهندسان چینی در پاکستان، سفارت پکن در اسلام‌آباد به شهروندان چینی حاضر در کشور جنوب آسیا اعلام کرد که تدابیر امنیتی را تشدید کرده و گوش به زنگ باشند.

حمله انتحاری به مهندسان چینی در پاکستان

به گزارش رویترز، در پی کشته شدن ۶ نفر از جمله پنج شهروند چینی در حمله انتحاری به خودروی حامل مهندسان چینی که در حال کار روی پروژه احداث یک سد در شمال غرب پاکستان هستند، سفارت پکن در اسلام‌آباد از شهروندان خود خواست تا تدابیر امنیتی را افزایش دهند.

این سومین حمله انتحاری ظرف یک هفته به منافع چین در این کشور واقع در جنوب آسیا محسوب می‌شود. دو حمله نخست به ترتیب به یک پایگاه هوایی نیروی دریایی پاکستان و بندری راهبردی در جنوب غربی استان بلوچستان صورت گرفت؛ بندری که چینی‌ها در آن در حال احداث پروژه‌های زیرساختی به ارزش میلیاردها دلار هستند.

مهندسان چینی در مسیر اسلام‌آباد به محل احداث یک سد در ولایت خیبر پختونخواه بودند که هدف حمله انتحاری قرار گرفتند. در این حمله پنج چینی و راننده پاکستانی خودرو کشته شدند.

شهر داسو که قرار است این پروژه بزرگ در آن احداث شود، در گذشته نیز هدف حملات انتحاری قرار گرفته بود. در سال ۲۰۲۱، بمب‌گذاری در یک اتوبوس به مرگ ۱۳ نفر شامل ۹ شهروند چینی منجر شد.

سفارت پکن در اسلام‌آباد ضمن درخواست تحقیقات جامع درباره این حادثه در بیانیه‌ای اعلام کرد: سفارت چین و کنسولگری‌های این کشور در پاکستان، بلافاصله اقدامات اضطراری را آغاز کرده و از طرف پاکستانی می‌خواهند تا تحقیقات جامعی انجام داده و خاطیان را به شدت مجازات و برای حفاظت از شهروندان چینی، تدابیر عملی و موثر اتخاذ کند.

در بخش دیگری از این بیانیه به شهروندان چینی حاضر در پاکستان هشدار داده شده است که تدابیر امنیتی را تشدید کرده و هوشیار بمانند.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها