حمله وزیر تندرو نتانیاهو به بایدن

کد خبر: 1281996

وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی بار دیگر رئیس جمهور آمریکا را مورد انتقاد قرار داد.

حمله وزیر تندرو نتانیاهو به بایدن

 «ایتامار بن گویر» وزیر تندرو امنیت داخلی رژیم صهیونیستی درباره اختلافات میان تل‌آویو و واشنگتن برسر برنامه حملات به غزه گفت: بایدن رویکرد «رشیده طلیب» نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا و «یحیی السنوار» رئیس حماس در نوار غزه را به رویکرد نتانیاهو و بن‌گویر ترجیح می‌دهد.

بن گویر در گفت‌وگو با نیویورک تایمز افزود: «بایدن در تلاش برای تحت فشار قرار دادن اسرائیل بسیار اشتباه کرد. بایدن به دنبال اعمال محدودیت بر اسرائیل و صحبت درباره حقوق طرف مقابل، از جمله گروه‌هایی بود که می‌خواهند ما را نابود کنند».

اختلافات میان رژیم صهیونیستی و آمریکا اخیرا گسترش یافته و این امر سناریوهای متعددی را پیش روی این روابط قرار داده است. رسانه‌های غربی و عبری‌زبان نیز اخیرا به این مساله پرداختند که وخامت و تنش موجود در روابط میان تل‌آویو و واشنگتن به حدی رسیده که آمریکا با فاصله گرفتن ارزش‌ها و منافع دو طرف از یکدیگر، شروع به ارزیابی مجدد این روابط کرده است.

در همین زمینه، روزنامه واشنگتن پست به نقل از منابع آگاه نوشت: «سرخوردگی فزاینده از نخست‌وزیر اسرائیل، برخی از دستیاران جو بایدن را بر آن داشت تا از او بخواهند که به طور علنی از نتانیاهو در خصوص عملیات نظامی در غزه انتقاد کند.»

به نوشته این روزنامه، «بایدن و دستیاران ارشدش از زمان شروع جنگ غزه بیش از هر زمان دیگری به تحریم نتانیاهو نزدیک شده‌اند و دیگر او را شریک سازنده‌ای نمی‌دانند.»

علی‌رغم این اختلافات اما دولت آمریکا از ابتدای جنگ غزه از هیچ کمک نظامی و لجستیکی به رژیم کودک‌کش دریغ نکرده است و به همین دلیل ملت فلسطین واشنگتن را شریک جنایات و نسل‌کشی در این باریکه می‌دانند.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها