پولیتیکو فاش کرد:

سرگردانی یوروپل در پرونده رخنه امنیتی

کد خبر: 1282022

ناپدید شدن پرونده‌های حساس افسران رده بالای پلیس اتحادیه اروپا سبب ایجاد بحران جدی در این آژانس شده است.

سرگردانی یوروپل در پرونده رخنه امنیتی

به گزارش نشریه پولیتیکو، تابستان گذشته تعدادی از پرونده‌های حساس مقامات اجرایی «آژانس پلیس اتحادیه اروپا» (یوروپل) که قرار بود در ساختمان مقر این آژانس در شهر لاهه نگهداری شوند، مفقود شده‌اند.

براساس یک گزارش داخلی این آژانس که به رؤیت پولیتیکو رسیده است، این پرونده‌ها حاوی اطلاعات شخصی افسران، مکالمات آنها با کارکنان فعلی و سابق، و پرونده‌های پرسنلی کاترین دی‌ بول مدیر اجرایی یوروپل و سه تن از معاونین او بوده‌اند.

یوروپل اولین بار در تاریخ ۶ سپتامبر (۱۵ شهریور) از مفقود شدن تعدادی پرونده حساس مطلع شد و در بررسی‌هایی که متعاقب آن صورت گرفت، ناپدید شدن تعداد مع‌تنابهی از پرونده‌های مشابه برملا شد.

در گزارش داخلی یوروپل در ماه سپتامبر آمده است: باتوجه به جایگاه یوروپل به‌عنوان نهاد مجری قانون، مفقود شدن پرونده‌های شخصی کارکنان این نهاد یک مورد جدی نقض امنیتی و داده‌های شخصی محسوب می‌شود.

یوروپل یکی از زیرشاخه‌های اتحادیه اروپاست که مسئولیت ورود به پرونده‌ها و عملیات بین‌المللی در همکاری با پلیس ملی کشورها و نهادهایی مانند «پلیس بین‌الملل» (اینترپل) و «پلیس فدرال آمریکا» (اف‌بی‌آی) را برعهده دارد.

برخی از پرونده‌های مفقود شده از یک مکان عمومی در لاهه سر درآورده و توسط یک شهروند به پلیس تحویل شده‌اند. در پی وقوع این حادثه، ماسیمیلیانو بتین، رئیس منابع انسانی یوروپل و افسر سابق پلیس ایتالیا به مرخصی اداری فرستاده شده و امکان دسترسی عمومی به این واحد یوروپل به حالت تعلیق درآمده است.

این پرونده‌ها در یک گاوصندوق در یکی از اتاق‌های ساختمان یوروپل نگهداری می‌شده‌اند که افراد کمی به رمز آن دسترسی دارند.

یکی از سناریوهای مورد بررسی این است که مفقود شدن پرونده‌ها در جهت لطمه زدن به جایگاه بتین صورت گرفته است.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها