گرسنگی اهرم فشار صهیونیست‌ها علیه حماس

کد خبر: 1282085

بنا بر افشای مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی، این رژیم از گرسنگی دادن به مردم غزه به عنوان اهرم فشار بر حماس استفاده می کند.

گرسنگی اهرم فشار صهیونیست‌ها علیه حماس

بنا بر افشای مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی، این رژیم از گرسنگی دادن به مردم غزه به عنوان اهرم فشار بر حماس استفاده می کند.

به نقل از شبکه الجزیره، رژیم صهیونیستی از سیاست گرسنگی در غزه برای اعمال فشار بر جنبش حماس بهره می گیرد.

هفته نامه انگلیسی زبان اکونومیست روز چهارشنبه با استناد به گفته مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی گزارش داد که رژیم صهیونیستی با هدف تحت فشار قرار دادن حماس برای آزادی اسرا، مانع رسیدن کمک ها به غزه می شود.

این رسانه انگلیسی به نقل از منابع نظامی رژیم صهیونیستی فاش کرد که کابینه رژیم صهیونیستی هیچ بحث جدی و یا سیاستی در مورد ارسال کمک به غزه در پیش نگرفته است.

یکی از رهبران حماس روز سه شنبه تاکید کرد که ادعاهای مطرح شده در رسانه‌های اسرائیلی پیرامون امتیازدهی و راه‌حل‌های میانه ارائه شده به حماس، تبلیغاتی پوچ و بی اساس است. این رهبر حماس بیان کرد: ما موضع خود را توضیح دادیم و از آن عقب نمی‌نشینیم و با وجود ادامه جنگ و جنایات و محاصره، مبادله اسرا در کار نخواهد بود./مهر

 تحلیلگر سرشناس صهیونیست: عملیات در رفح نفعی ندارد

یک تحلیلگر نظامی سرشناس صهیونیست با بیان اینکه امکان تحقق پیروزی قاطع در نوار غزه وجود ندارد، هرگونه تجاوز زمینی این رژیم به رفح را به زیان این رژیم دانست.

به گزارش گروه عبری خبرگزاری تسنیم، عاموس هارئیل تحلیلگر نظامی ارشد روزنامه هاآرتص در گفتگو با رادیو اف ام 103 رژیم صهیونیستی تاکید کرد، پیروزی قاطع در نوار غزه امکان پذیر نیست و هر کسی که درباره پیروزی قاطع یا پیروزی کامل سخن می‌گوید در حال فروش توهم به جامعه است، باید حملات و ضربه زدن به حماس ادامه پیدا کند، ولی ما با نقطه پیروزی فاصله زیادی داریم.

این تحلیلگر صهیونیست علاوه بر آن تاکید کرد، ما آنقدر در این زمینه تجربه داریم که بگوییم هیچ نفعی از عملیات زمینی در رفح در کوتاه مدت آینده وجود ندارد.

او همچنین گفت که آمریکا در حال حقه بازی است، آمریکایی به دنبال گرفتن دو سر طناب هستند، از یک طرف از اهداف ما در جنگ حمایت می‌کنند و از سوی دیگر می‌گویند که در حال فشار برای توقف جنگ هستند.

این تحلیلگر صهیونیست در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت شمال فلسطین اشغالی هم گفت: داستان طول و درازی با این منطقه داریم، شلیک موشک‌ها به شهرک‌های شمال امری روزمره شده است، اما یک مشکل هم در اینجا وجود دارد، تنها دستاوردی که می‌تواند آمریکا به نام خود داشته باشد، آتش بس و توافقنامه مبادله اسرا در جنوب است، اما آمریکایی‌ها امیدوار هستند که اگر آرامش شش هفته‌ای در جنوب حکمفرما شود امکان آغاز گفتگو درباره شمال هم وجود خواهد داشت، گرچه طرف اسرائیلی چندان به این امر خوشبین نیست.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها