ورود وزیر خارجه اوکراین به دهلی‌نو

کد خبر: 1282126

وزیر خارجه اوکراین امروز(پنجشنبه) به منظور تقویت روابط دوجانبه با هندوستان، وارد دهلی‌نو شد.

ورود وزیر خارجه اوکراین به دهلی‌نو

به گزارش آسوشیتدپرس، دیمیترو کولبا، وزیر خارجه اوکراین که در راستای تقویت همکاری و رابط دوجانبه، برای سفری دو روزه راهی هندوستان شده است، امروز به دهلی نو رسید.

کولبا در این سفر قرار است فردا با سوبرامانیام جایشانکار، همتای هندوستانی و همچنین معاون مشاور امنیت ملی این کشور ملاقات کند.

سفر کولبا یک هفته پس از آن انجام شده است که نراندرا مودی، نخست وزیر هندوستان با ولودیمیر زلنسکی و ولادیمیر پوتین، روسای جمهوری اوکراین و روسیه صحبت کرده بود. دهلی‌نو تاکنون از انتقاد از پوتین و روسیه به دلیل جنگ اوکراین خودداری کرده است. مسکو و هند متحدانی قدیمی محسوب می‌شوند.

با این حال، هندوستان همواره بر لزوم دیپلماسی و و گفتمان جهت پایان بخشیدن به جنگ تاکید و تمایل خود را برای کمک به تلاش‌ها و مذاکرات صلح ابراز کرده است.

مودی ۲۰ مارس با انتشار پیامی در «ایکس» نوشت که او در تماس با زلنسکی «حمایت پیوسته هندوستان از تلاش‌ها برای صلح و پایان بخشیدن به جنگ جاری را ابراز کرده است»؛ وی همچنین اضافه کرد که دهلی نو همچنان به تامین کمک بشردوستانه ادامه خواهد داد.

همچنین این پیام پس از آن منتشر شد که مودی در تماس تلفنی با پوتین، انتخاب دوباره وی به عنوان رییس جمهوری روسیه را تبریک گفت و در این تماس هر دو برای تقویت هرچه بیشتر روابط دوجانبه دهلی‌نو-مسکو توافق و مودی بار دیگر بر گفتمان و صلح به عنوان بهترین راه حل و فصل جنگ اوکراین تاکید کرد.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها