ادعای زلنسکی برای ترساندن اروپایی ها

کد خبر: 1282284

زلنسکی در مصاحبه‌ای مدعی شد که ارتش روسیه می‌تواند به اروپا برود و افزود، در این صورت آمریکا باید از کشورهای اروپایی محافظت کند.

ادعای زلنسکی برای ترساندن اروپایی ها

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی.بی.اس گفت: موشک‌های روسیه می‌توانند به هر کشوری برسند. ارتش ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه می‌تواند به اروپا بیاید و سپس شهروندان ایالات متحده، سربازان ایالات متحده، باید از اروپا محافظت کنند زیرا آنها اعضای ناتو هستند.

این ادعا از سوی زلنسکی در حالی مطرح شده که پوتین پیشتر گفته بود روسیه برنامه‌ای برای حمله به ناتو ندارد.

مسکو همچنین گفته که تامین تسلیحاتی غرب برای اوکراین سازش صلح آمیز را مخدوش می‌کند و باعث دخالت مستقیم کشورهای عضو ناتو در جنگ اوکراین می‌شود.

زلنسکی در ادامه گفت، نیروهای اوکراین موفق شده‌اند از پیشروی‌های روسیه در بدترین ماه‌های زمستان جلوگیری کنند و افزود: ما شرایط را تثبیت کرده‌ایم. بهتر از دو سه ماه پیش بود که کمبود مهمات توپخانه و انواع سلاح داشتیم.

رئیس‌جمهور اوکراین با بیان این ادعا که حملات روسیه در حال کاهش است، گفت: ما اکنون نیاز به کمک داریم.

وی در ادامه اذعان کرد که حملات نیروهای روسیه و موشک‌ها و گلوله‌های بی پایان آنها باعث تخریب برخی از روستاهای اوکراین شده ست.

رئیس‌جمهور اوکراین گفت آنچه که بیش از همه مورد نیاز است سامانه‌های دفاع موشکی پاتریوت آمریکایی و توپخانه بیشتر است. در حالی که او از میلیاردها دلار حمایت ایالات متحده که کشورش قبلا دریافت کرده است قدردانی کرد اما گفت که ماهیت بودجه اختصاص داده شده توسط آمریکا برای کمک به اوکراین باید مورد توجه قرار گیرد.

زلنسکی در ادامه صحبت‌هایش گفت: برای پوتین، اوکراین یکی از اقمار فدراسیون روسیه است. در حال حاضر ما هستیم اما بعدا قزاقستان، کشورهای حوزه بالتیک، لهستان و بعدش آلمان یا دست کم نیمی از این کشور است.

زلنسکی ادامه داد:‌ آمریکا به ما کمک می‌کند و ما بابت این کمک، قدردان هستیم با این حال آمریکا نمی‌خواهد این جنگ ادامه داشته باشد اما این جنگ به اروپا و آمریکا می‌رسد. این جنگ خیلی سریع می‌تواند به آمریکا برسد./ایسنا

زلنسکی خواستار انتقال سریع کمک‌های آمریکا و غرب به اوکراین شد

زلنسکی به رییس مجلس نمایندگان آمریکا گفته است که نتقال سریع کمک های نظامی به اوکراین حیاتی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین به رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت که تصویب بسته کمک‌های نظامی جدید به کیف به‌منظور حفظ وحدت بین‌المللی در جنگ با روسیه، حیاتی است.

زلنسکی گفت: انتقال سریع کمک‌های ایالات متحده به اوکراین توسط کنگره حیاتی است. ما می‌دانیم که دیدگاه‌های متفاوتی در مجلس نمایندگان در مورد چگونگی ادامه کمک‌ها وجود دارد، اما نکته کلیدی این است که موضوع کمک به اوکراین به عنوان یک عامل وحدت بخش حفظ شود.

زلنسکی در سخنرانی ویدئویی شبانه خود گفت که به جانسون گفته است که حملات روسیه به شهرهای اوکراین در حال افزایش است و تنها با تقویت نیروی دفاعی ما می‌توان آن را متوقف کرد.

به اذعان رئیس جمهور اوکراین، سربازان اوکراینی در میدان نبرد عقب مانده‌اند و با کمبود تجهیزات توپخانه‌ای مواجه هستند، در حالی که کمک‌های ایالات متحده در کنگره و اتحادیه اروپا در تحویل به موقع مهمات که قبلاً وعده داده بود، هنوز به دست اوکراین نرسیده است.

این در حالی است که روز گذشته یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت که دولت اوکراین باید در مورد انتقال حقایق تلخ وضعیت میدان نبرد با مردم خود شفاف‌تر برخورد کند.

«جیمز روبین» مسؤول مرکز تعامل جهانی وزارت خارجه آمریکا، روز پنج‌شنبه در مصاحبه‌ای با پولیتیکو اعلام کرد که اوکراین در خصوص واقعیت‌های میدان نبرد با مردم خود چندان شفاف نیست.

مسؤول مرکز تعامل جهانی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که اگرچه اوکراین در مسیر درستی حرکت می‌کند، اما هنوز یک کشور کاملاً کامل از نظر رعایت دموکراسی نیست.

او گفت که مقامات کی یف ممکن است در مواردی در برابر آزادی اطلاعاتی، که برای ما عادی است، مقاومت کنند.

این دیپلمات آمریکایی از دولت اوکراین خواست هنگام نظارت بر پوشش رسانه‌ای جنگ، محدودیت کمتری قائل باشد. وی یادآور شد که در برخی روزها، خبرنگاران جنگ مواردی را گزارش می‌کنند که لزوماً به نفع ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین نیست./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها