القسام یک تانک «مرکاوا» را در خان یونس منهدم کرد

کد خبر: 1282491

گردان های شهید «عزالدین القسام» امروز (شنبه) یک تانک مرکاوای اشغالگران را در شهر «خان یونس» در جنوب نوار غزه منهدم کرد.

القسام یک تانک «مرکاوا» را در خان یونس منهدم کرد

گردان های شهید «عزالدین القسام» امروز (شنبه) یک تانک مرکاوای اشغالگران را در شهر «خان یونس» در جنوب نوار غزه منهدم کرد.

 به نقل از خبرگزاری فلسطینی شهاب، گردان های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که رزمندگان آن با بمب «شواظ»، یک دستگاه تانک مرکاوای اشغالگران را در منطقه «وسط البلد» در شهر خان یونس منهدم کردند که در نتیجه آن، سرنشینان آن کشته و زخمی شدند.

این رسانه فلسطینی تاکید کرد که سه فروند بالگرد برای انتقال کشته ها و زخمی های این عملیات در منطقه مذکور فرود آمدند.

در همین راستا، «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز امروز اعلام کرد که محل تجمع نظامیان اشغالگر، خودروها و ماشین آلات نظامی آنها را در خط مقدم منطقه «القراره» در شمال شرقی خان یونس مورد حمله خمپاره ای قرار دادند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. همچنین از ورود هرگونه کمک بشردوستانه به غزه جلوگیری می کند./ایرنا

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها